Ja sëmundjet që trashëgohen nga prindërit tuaj!

Prill 11, 2018 0

Në ditët e sotme gjithnjë e më shumë po flitet për testet gjenetike të cilat bëjnë një zbërthim të AND-së dhe mund të na tregojnë se nga cilat sëmundje jemi më të predispozuar të vuajmë.

Nga sot çdo i ri do dojë të shkojë në party, ja pse!

Prill 11, 2018 0

Party-t për shumë nga ju mund të jenë shumë stresuese. Janë argëtuese por edhe shumë stresuese. Dritare.net ju sugjeron të mblidhni shoqërinë, të blini bileta dhe të shkoni më party pasi është shumë e shëndetshme

4 ushqime kalorike që janë të shëndetshme.

Prill 9, 2018 0

Kaloritë janë  ato që na shëndoshin dhe ndonjëherë na dëmtojmë shëndetin. Gjithsesi jo gjithmonë ushqimet kalorike mund të na dëmtojnë, pra dritare.net sjell për ju 5 ushqime me kalori  që janë të shëndetshme dhe të

Ja çfarë e shkakton hipertensionin!

Prill 9, 2018 0

Keni rrahje të shpeshta të zemrës dhe ju duket sikur do të rrëzoheni nga momenti në moment? Atëherë ju keni hipertension. Dritare.net sjell për ju një informacion të dobishëm rreth shkaqeve të hipertensionit që do

5 përfitimet nga vitamina C që duhet t’i dini

Prill 7, 2018 0

Vitamina C luan një rol të rëndësishëm në kujdesin ndaj shëndetit. Sipas Blaz Reu, PHD, një studiues kryesor i vitaminës C dhe drejtor i Institutit Linus Pauling në Oregon State University në Corvillas, vitamina C

3 ushqime në ditë

Prill 6, 2018 0

Ashtu si makina ka nevojë për karburant që të ecë edhe njerëzit kanë nevojë të ushqehen për të vazhduar ditën e tyre. Ushqimet kanë vitamina e minerale, të cilat ju mbajnë ju me energji gjithë

Të parandalosh migrenën

Prill 6, 2018 1

Në Greqinë e Lashtë, çaj i kamomilit konsumohej shpesh për kurimin e temperaturës, etheve dhe dhimbjes së kokës, por edhe sot vazhdon të përdoret. Çaj i kësaj bime dikur përdorej për të parandaluar dhimbjet e

Terapia e kafshëve, ndihmon viktimat e bullizmit

Prill 5, 2018 0

Nga shkollat ​​e deri tek spitalet ndihma e kafshëve është gjithnjë e më e nevojshme, për të ofruar ndihmë për ata që janë vulnerabël. Sot kafshët na vijnë në ndihmë edhe kundra bullizimit. Në Itali

1 2 3 4 85