Plazhi, një palestër në qiell të hapur

August 18, 2018 0

Çfarë mundësie më të mirë keni për të transformuar kohën e lirë në dispozicion në një moment ideal për të mbatur në formë trupin. Ne mund të përdorim plazhin dhe detin si një palestër në

9 ushqime që po ju shkatërrojnë trupin!

August 17, 2018 0

Kur zgjidhni ushqimet në supermarket, sigurohuni që të zgjidhni te duhurat. Blini gjërat e dobishme për ju, familjen tuaj dhe ç’është më e rëndësishmja për shëndetin tuaj. Por sipas studimeve të fundit është zbuluar se,

Ja si lakrat luftojnë kancerin!

August 16, 2018 0

Së fundmi, shkencëtarët thonë se kanë zbuluar disa perime, si: lakra, brokoli dhe kale, të cilat mund të zvogëlojnë rrezikun e kancerit të zorrës së trashë. Këto perime janë aq të mira për zorrët, sa

Radio shpëtoi jetën e vajzës time të vogël

August 15, 2018 0

Sot, dritare.net do ju tregojë historinë e Marietës, vajzës që një mesazh në radio i shpëtoi jetën. Kur Marieta ishte vetëm një vjeç, atë e kapën ethet dhe gjendja e saj shëndetësore u përkeqësua shumë.

Asnjëherë mos i bëni këto 5 gjëra para gjumit

August 8, 2018 0

Nëse keni probleme me gjumin gjatë natës, bëni shumë mirë ta lexoni këtë artikull deri në fund dhe do kuptoni arsyen pse nuk flini. Dritare.net sjell për ju 5 gjërat kryesore që nuk duhet t’i

5 mënyra si të mbroni lëkurën në ditë të nxehta

August 8, 2018 0

Ekspozimi ndaj diellit është shumë fitimprurës për shëndetin, sepse rrit nivelin e energjisë, disponimin dhe gjithashtu është burim kryesor i vitaminës D. Megjithatë, këto vlejnë kur ju merrni rreze dielli të përshtatshme, por në ditë

Çfarë ndodh me trupin, kur nuk ngopet me gjumë?

August 6, 2018 0

Kur ju nuk flini gjumë mjaftueshëm në trupin tuaj ndodhin disa ndryshe negative. Duke nisur që te shtimi në peshë e deri te rënia e imuniteit. Por çfarë ndodh ekzaktësisht me trupin dhe pse ndodh

1 2 3 98