Zyrtare: Ky lojtar e fiton Këpucën e Artë

July 15, 2018 0

Sulmuesi i kombëtares angleze, Harry Kane e ka fituar Këpucën e Artë të Kupës së Botës. Sulmuesi i Tottenhamit zhvilloi një kampionat mjaft të mirë, ku deri në gjysmëfinale të Kupës së Botës – ku

Gafa e Loris, Kroacia shkurton diferencën

July 15, 2018 0

Nje gabim trashanik i portierit te Frances Hygo Loris, beri qe skuadra e Kroacise te shkrutoje diferencen ne 4 me 2. Portieri tenton te pasoje tek shoku i skuadres por nuk e parashikon qe Mandzukic

Franca në avantazh, shënon autogol Mandzukic

July 15, 2018 0

Franca ka kaluar në avantazh në minutën e 19’ të ndeshjes pas një goditje dënimi të fituar me mjaft zgjuarsi nga Griezmann. Kroatët ishin duke dominuar në këtë fillim ndeshje por një goditje dënimi mjaftoi

Era Istrefi ndez finalen e Kupës së Botës në Rusi

July 15, 2018 0

Era Istrefi, Will Smith dhe Nicky Jam kanë ndezur finalen e Botërorit Francë-Kroaci. Një finale historike edhe për të gjithë shqiptarët. Për herë të parë, një këngëtare nga Kosova interpretonë në ngjarjen më të rëndësishme

1 2 3 4 30