Tregu mediatik në kaos, të gjithë ikin diku

August 20, 2018 0

Shprehjen tranzicion duket sikur e kemi harruar të paktën për shkak të fasadave dhe aparancës. Por në fakt tranzicioni ndihet kudo. Gjërat akoma nuk janë stabilizuar dhe nuk kanë marrë formën e duhur këtë shembull

Ndërron jetë nobelisti i letërsisë VS Naipaul

August 12, 2018 0

Novelisti Sir VS Naipaul, i cili fitoi çmimin Nobel në letërsi, ka vdekur në moshën 85 vjeçare. Sir Vidia, i lindur në zonën rurale të Trinidadit në vitin 1932, shkroi më shumë se 30 libra,

Reagon Majko: Lëvizja e lirë nuk ndryshon kufijtë

August 10, 2018 0

Ministri i Shtetit për Diasporën Pandeli Majko ka reaguar për debatin e ditëve të fundit në lidhje me ndryshimi ne kufijve mes Kosovës dhe Serbisë, por edhe për heqjen e kufirit mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Iu sekuestrua pasuria, Adriatik Llalla ankimon vendimin

August 9, 2018 0

Pasi Prokuroria ka sekuestruat pasurinë e ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla ka ardhur lëvizja e këtij të fundit. Llalla ka ankimuat vendimin, duke kërkuar heqjen e sekuestros mbi pasurinë e tij. Vendimi i datës  korrik për sekuestro

8 arsye pse duhet t’i duash armiqtë

August 6, 2018 0

Pothuajse të gjithë kanë armiq, të cilët kënaqen kur ju shikojnë ju keq. Armiqësitë lindin, sepse tjetri do atë që ti ke, ose për atë që ti je. Ti nuk do të kesh armiq, apo

Denoncimi / Bleva vezë në supermarket, më dolën me zogj

August 5, 2018 0

Ndërsa a në Dritare.net po vazhdojmë të publikojmë shkrime për pushimet e shqiptarëve të pakënaqur në Turqi, në  redaksinë tonë ka mbërritur një tjetër denoncim. Kësaj here është një zonjë  e quajtur Monda Kalenja, e cila

1 2 3 147