Si do jetë moti, e martë 15 maj

May 14, 2018 0

E marta risjell reshjet e shiut. Gjatë gjithë ditës do të kemi mot të vranët, i cili do të shoqërohet me reshje shiu me intensitet mestar dhe të lartë. Më e rënduar do të jetë

Si do të jetë moti, e hënë 14 maj

May 14, 2018 0

Për të gjithë ju, që keni vendosur të dilni shëtitje, mos ngurroni, por merrni edhe çadrën me vetë, pasi përveç kthjellimeve dhe vranësirave, moti  për ditën e sotme pritet të ketë edhe reshje shiu. Sipas

Si do jetë moti, e diel 13 maj

May 12, 2018 0

Të gjithë ju që keni bërë plane për të dielën mos harroni të merrni çadrën me vete, pasi moti i këtyre ditëve është i paqëndrueshëm. Sipas parashikimit të sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e

Ja qytetet ku do të ketë reshje të shiut sot!

May 12, 2018 0

Dita e sotme do të nisë në të gjithë territori ne vendin me diell. Por në disa qytete të vendit sot do të ketë edhe reshje shiu. Sipas IGJEUM qarqet Fier, Berat, Vlorë dhe Gjirokastër do

Si do jetë moti, e shtunë 12 maj

May 11, 2018 0

Ashtu si e gjithë java edhe dita e shtunë do të jetë me mot me vranësira dhe reshje shiu. Gjysma e parë e ditës do të karakterizohet nga  kthjellime të herëpashere madje do të dalin

Si do jetë moti, e premte 11 maj

May 10, 2018 0

Gjatë kësaj dite parashikohet mot me vranësira dhe kthjellime të herëpashershme gjatë pjesës së parë të ditës, ndërkohë që në pjesën e dytë, priten reshjet të cilat do të shoqërohen edhe me shtrëngata. Ndërsa sa

Si do jetë moti, e enjte 10 maj

May 10, 2018 0

Dita e sotme ka nisur me mot të kthjellët, por mos u gënjeni, pasi sinoptikanët parashikojnë sërish vranësira dhe reshje shiu gjatë pjesës së dytë të ditës. Sipas parashikimit të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e

Si do jetë moti, e mërkurë 9 maj

May 8, 2018 0

Të mërkurën pritet të vazhdojnë vranësirat dhe reshjet e shiut. Madje sinoptikanët në pjesën e dytë të ditës parashikojnë një përkeqësim të motit, ku pritet të këtë edhe shtrëngata shiu. Sipas parashikimit të Shërbimit Meteorologjik

Moti/ 5 qarqet që rrezikohen nga shirat

May 8, 2018 0

Muaji maj ka nisur me mot me vranësira dhe me reshje. Sipas Instituti i Gjeshkencave, ditën e sotme do të ketë reshje në të gjithë territorin. Në qarqet Elbasan, Fier, Berat, Korçë, dhe Gjirokastër priten

Si do të jetë moti, e martë 8 maj

May 7, 2018 0

Ditën e martë do të vazhdojnë vranësirat si dhe reshjet e shiut, të cilat priten të jenë gjithashtu edhe karakteristikë e kësaj jave. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, shirat do të jenë me intensitet

Si do jetë moti, e hënë 7 maj

May 6, 2018 0

Java do të nis me mot me vranësira dhe reshje shiu, thuajse në të gjithë terrorin e vendit. Sinoptikanët shpjegojnë se kjo situatë është normale për stinën në të cilën ndodhemi, megjithëse në muajin prill

Si do jetë moti, e diel 6 maj

May 5, 2018 0

Megjithëse ditë pushimi, moti nuk do ti favorizojnë ata që kanë dëshirë ta kalojnë këtë ditë jashtë. Kjo pasi sinoptikanët edhe për të dielën parashikojnë një mot të vranët dhe me reshje shiu. Ato do

Fundjava me shi, kujdes parashikohen shtrëngata!

May 5, 2018 0

Kjo fundjave rezervon mot me shi, kështu të gjithë ata që kanë bërë plane për të dalë nuk duhet të harrojnë çadrën në shtëpi. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, gjatë ditës së shtunë dhe

Si do të jetë moti, e shtunë 5 maj

May 4, 2018 0

Fundjava vijon me vranësira dhe reshje shiu thuajse në të gjithë territorin e vendit. Sipas parashikimit të sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e shtunë do të jetë me mot të vranët dhe reshje shiu

1 7 8 9 10 11 13