Si do jetë moti, e hënë 7 maj

May 6, 2018 0

Java do të nis me mot me vranësira dhe reshje shiu, thuajse në të gjithë terrorin e vendit. Sinoptikanët shpjegojnë se kjo situatë është normale për stinën në të cilën ndodhemi, megjithëse në muajin prill

Si do jetë moti, e diel 6 maj

May 5, 2018 0

Megjithëse ditë pushimi, moti nuk do ti favorizojnë ata që kanë dëshirë ta kalojnë këtë ditë jashtë. Kjo pasi sinoptikanët edhe për të dielën parashikojnë një mot të vranët dhe me reshje shiu. Ato do

Fundjava me shi, kujdes parashikohen shtrëngata!

May 5, 2018 0

Kjo fundjave rezervon mot me shi, kështu të gjithë ata që kanë bërë plane për të dalë nuk duhet të harrojnë çadrën në shtëpi. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, gjatë ditës së shtunë dhe

Si do të jetë moti, e shtunë 5 maj

May 4, 2018 0

Fundjava vijon me vranësira dhe reshje shiu thuajse në të gjithë territorin e vendit. Sipas parashikimit të sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e shtunë do të jetë me mot të vranët dhe reshje shiu

Si do jetë moti, e premte 4 maj

May 3, 2018 0

E premtja do të vijojë me vranësira dhe reshje të herëpashershme. Sinoptikanët e Shërbimit Meterologjik Ushtarak, shpjegojnë se jo vetëm që do të kemi shira thuajse në të gjithë vendin  edhe temperaturat do të jenë

Si do jetë moti, e enjte 3 maj

May 2, 2018 0

E enjtja do të jetë një ditë kryesisht me mot të vranët me kthjellime të herëpashershme. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, reshjet do të jenë të pranishme thuajse gjatë gjithë ditës, por me intensitet

Rikthehen reshjet në vend, ulje graduale e temperaturave

May 2, 2018 0

Pjesa e dytë e ditës së sotme parashikohet të vijojë më vranësira dhe reshje me intensitet të ulët, megjithëse temperaturat do të vijojnë të jenë të larta. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, reshjet do

Si do jetë moti, e martë 2 maj

May 1, 2018 0

Vijojnë temperaturat e larta. Të martën temperaturat do të arrijnë 30 gradë. Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, shpjegojnë se gjatë kësaj dite moti do të jetë kryesisht i kthjellët, por me vranësira në pjesën e

Si do jetë moti e martë, 1 maj

April 30, 2018 0

Muaji do të nis me mot të mirë e me diell. Në këtë ditë nuk do të mungojnë edhe vranësirat dhe reshjet të cilat do të kenë karakter lokal dhe do të jenë më të

Ja si do të jetë moti në ditët në vijim!

April 30, 2018 0

Dita e hënë u gdhi me vranësira dhe reshje shiu, pothuajse në të gjithë territorin e Shqipërisë. Pritet që të ketë kthjellime mbasditeve, por përsëri zonat Lindore do të përfshihen nga reshje të dendura shiu.

Si do jetë moti, e hënë 30 prill

April 29, 2018 0

Java nis sërish me mot të bukur edhe me diell. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, java nis me temperaturat të cilat në mesditë në zonat bregdetare do të arrijnë në 28 gradë. Megjithëse koha

Si do jetë moti, e diel 29 prill

April 28, 2018 0

Shijoni të dielën pasi në javën e ardhshme fillojnë vranësirat. Temperaturat e ditës së diel do t’ju favorizojnë të bëni plazh, ato do të arrijnë deri në 30 gradë. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak,

Si do jetë moti, e shtunë 28 prill

April 28, 2018 0

E shtuna do të jetë një ditë me diell dhe me temperatura të larta, madje kush dëshiron të shkojë në plazh duhet të bëhet gati. Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, temperaturat do të arrijnë

Si do jetë moti, e premte 27 prill

April 26, 2018 0

Vazhdojnë ditët e bukura me diell edhe kjo e premte do të jetë e tillë. Sipas parashikimit të motit të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti do të jetë kryesisht i kthjellët me vranësira kalimtare, të cilat

1 6 7 8 9 10 11