Si do jetë moti, e hënë 27 gusht

August 27, 2018 0

  Java nis me mot të vranët dhe temperatura më të ulta krahasuar me ditët që lamë pas.   Sipas sinoptikanëve të Shërbimit Meteorologjik Ushtarak gjatë ditës së sotme do të kemi vranësira dhe reshje

Si do jetë moti, e diel 26 gusht

August 25, 2018 0

Ditën e diel moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, të cilat do të japin reshje shiu të herëpashershme me intensitet të ulët dhe lokalisht mesatar. Sinoptikanët e Shërbimit Meterologjik Ushtrak shpjegojnë se reshjet  do

Moti/ Ja çfarë ju pret në fundjavë!

August 24, 2018 0

Të gjithë ata që janë ende me pushime janë të interesuar për të mësuar se si do jetë moti këtë fundjave, për më tepër që këto ditë ai ka qenë i pa qëndrueshëm. Dhe ne

Si do jetë moti, e premte 24 gusht

August 24, 2018 0

Dita e premte do të jetë e nxehtë. Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, shpjegojnë se dita e premte do të jetë me mot të kthjellët dhe vranësira do të ketë vetëm në zonat malore.  

Si do jetë moti, e enjte 23 gusht

August 23, 2018 0

Dita e enjte do të jetë e nxehtë dhe temperaturat do të shkojnë deri në 36 gradë.   Kështu duhet të keni kujdes në pikun e vapës, në orët e drekës pasi të matura në

Si do jetë moti, e mërkurë 22 gusht

August 22, 2018 0

Dita e mërkurë moti do të jetë me vranësira dhe kthjellime të herëpasëhershme. Gjatë pjesës së parë të ditës do të kemi mot më të qëndrueshëm, ndërsa në pjesën e dytë nuk do të mungojnë

Si do jetë moti, martë 21 gusht

August 21, 2018 0

Dita e martë do të jetë me mot të nxehtë. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, megjithëse do të kemi diell thuajse në pjesën më të madhe të ditës, nuk do të mundojnë edhe vranësirat kalimtare. Ndërkohë

Si do jetë moti, e hënë 20 gusht

August 20, 2018 0

Dita e hënë do të jetë kryesisht mot të kthjellët . Sipas sinoptikanëve të  Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, gjatë kësaj dite temperaturat do të jenë të larta, por nuk do të mungojnë vranësirat dhe reshjet e

Moti/ Ja çfarë ju pret në fundjavë!

August 17, 2018 0

Këtë fundjavë duhet të mendoheni mirë para se të shkoni në plazh, ndërsa për ju që jeni me pushime do t’ju japin disa informacione më shumë, pasi moti nuk do të jetë i mirë.  

Si do jetë moti, e mërkurë 15 gusht

August 15, 2018 0

Dita e mërkurë do të jetë e nxehtë dhe temperaturat do të shkojnë deri në 35 gradë. Kështu duhet të keni kujdes në pikun e vapës, në orët e drekës, pasi të matura në diell

Si do jetë moti, e martë 14 gusht

August 14, 2018 0

Dita e martë do të jetë e nxehtë dhe temperaturat do të shkojnë deri në 36 gradë. Megjithatë sinoptikanët shpjegojnë se në zonat malore do të kemi mot më të freskët madje edhe me reshje

Si do jetë moti, e diel 12 gusht

August 12, 2018 0

Dita e diel do të jetë e nxehtë dhe temperaturat do të shkojnë deri në 35 gradë. Këto  janë temperaturat  e matura në hije, pasi në diell ato do të shkojnë deri në 37 gradë.

Pushime pas 15 gushtit? Ja si do të jetë moti!

August 10, 2018 0

  Të gjithë ata persona që kanë vendosur që të bëjnë pushime pjesën e dytë të gushtit, duhet të rrinë të qetë përsa i përket motit, pasi sipas sinoptikanëve temperaturat e larta pritet të na

Si do jetë moti, e premte 10 gusht

August 10, 2018 0

Dita e premte do të jetë me mot të nxehtë. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, megjithëse do të kemi diell thuajse në pjesën më të madhe të ditës, nuk do të mundojnë edhe vranësirat kalimtare. Ndërkohë

1 2 3 4 13