Braçe sulmon Kokëdhimën

April 26, 2016 0

Deputeti socialist Erjon Braçe ka sulmuar publikisht deputetin Koço Kokëdhima, për shkak të asaj që ai e quan urdhër nga “bosi i madh i Jugut, me shtëpi në Fier”. Ngjarja që përshkruan Braçe ka të

Dhunimi i Biznesmenit/ Policia: U rrah me shkopinj

April 26, 2016 0

Pas deklaratës së Partisë Demokratike se banda të krimit kanë kërcënuar dhe dhunuar biznesmeni Osman Pana, ka reaguar edhe policia e Durrësit, e cila ka zbardhur detaje nga kjo ngjarje. Zyrtarisht policia thotë se Osman

Ja si e komenton Rama vendimin për 21 janarin!

April 25, 2016 0

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Lartë, e cila mbylli procesin gjyqësor për 21 Janarin, duke refuzuar rekursin e prokurorisë. Në një status në Fb, Rama shkruan për vendimin e Gjykatës

Ekonomia, Rama përplaset me Bashën

April 25, 2016 0

Për kreun e opozitës, Lulzim Basha nuk mund të flitet me nota shumë pozitive për ekonominë në vend dhe premisat e saj. Sipas tij, ekonomia është në krizë, “papunësia rritet çdo muaj, borxhi në shifra alarmante,

Rama: PD po solidarizohet 10 ditë me armatosjen

April 25, 2016 0

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur për herë të parë grupin parlamentar pas përfundimit të zgjedhjeve dhe plotësimit të kryesisë së re. Mbledhjen ai e nisi me një falënderim të dytë brenda pak ditësh për Namik

Nishani dekreton 4 gjyqtarë

April 25, 2016 0

Presidenti, Bujar Nishani ka dekretuar sot katër gjyqtarë në gjykatat e Apelit në vend. Bëhet fjalë për emërimin  Arben Vrionit si gjyqtar në Gjykatën e Apelit Durrës si dhe Anita Micit, gjyqtare po në këtë

PD bojkoton Kuvendin për 10 ditë

April 25, 2016 0

Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ka vendosur bojkotimin e parlamentit pas pezullimit të Berishës për 10 ditë. Vendimi i përjashtimit të Berishës u mor nga anëtarët e Byrosë së Kuvendit vetëm pak ditë më parë,

1 753 754 755 756 757 768