Ç’ndodh nëse Nishani nuk dekreton ministrat?

February 17, 2016 0

Mosdekretimi nga Bujar Nishani i ministrave të rinj, ka ngjallur debat, pasi kjo është interpretuar si karshillëk i Nishanit ndaj kunjave të Ramës për pritjen e Xhon Kerrit. Por çfarë thotë kushtetuta nëse Nishani nuk

Kosovë/ Albin Kurti me opozitën përgatiten për 17 shkurtin

February 13, 2016 0

Opozita po vazhdon mobilizimin e qytetarëve në të gjithë Kosovën për protestën e 17 shkurtit, të paralajmëruar dhe organizuar nga blloku opozitar ,VV-AAK-Nisma. Albin Kurti i Vetëvendosjes, Donika Kada-Bujupi e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Jakup

Meta: Më ka shkuar mendja të bëhem President

February 12, 2016 0

­ Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka lënë të hapur mundësinë pë të garuar për President në zgjedhjet e 2017-ës. I ftuar në emisionin, “Të paekspozuarit”, ai tha se kjo është një mundësi për çdo politikan që

Shpëton Gjinushi

February 11, 2016 0

Pas një tentative të një grupi anëtarësh dhe funksionarësh të Partisë Socialdemokrate të Shqipërisë për të shkarkuar kryetarin e saj Gjinushi, nga posti i kryetarit, duket se perpjekja ka marrë rrjedhë tjetër. Në mbledhjen e

Berisha: Me valixhe druri shkatërrova bllokun

February 11, 2016 1

Sali Berisha sqaron në një nga replikat e tij në Kuvend, se nuk ka qenë asnjëhere mjek personal i asnjë drejtuesi apo anëtari të Byrosë Politike. “Kam kuruar nga anëtarë byroje deri në të dënuar,

Rikthehet “zbori” për shqiptarët

February 11, 2016 0

Shqiptarët duhet të mobilizohen në situata të jashtëzakonshme. Ky është një ndër vendimet më të fundit të Këshillit të Ministrave, ku theksohet se shqiptarët do të thirren nën armë, në situata të jashtëzakonshme. Ja çfarë thotë vendimi:

Greta, Joleza dhe Kondoleza.

February 10, 2016 0

Shqiptarët që interesohen sadopak për politikën e jashtme, e mbajnë mend Kondoleza Rais. Profesore universitare, pianiste virtuoze amatore, njohëse dhe këshilltare e Xhorxh Bushit të dytë, aq sa thonë se ishte ajo që merrte vendimet

Greqi/ Yanis Varoufakis me parti të re

February 10, 2016 0

Ish­ministri grek i Financave, Yanis Varoufakis, njoftoi krijimin e një partie të re politike panEuropiane, të quajtur Lëvizja e Demokracisë në Evropës 2025. Ai ka dalë para elektoratit me mesazhin:“Ne duam të forcojmë demokracinë dhe të

1 736 737 738 739 740