Greqia tërhiqet. Kotzias: Nuk jemi në luftë

March 21, 2016 0

Ministri i Jashtëm  Ditmir Bushati po zhvillon një vizitë dy  ditore në Greqi. Pas takimit me presidentin, ai është takuar edhe me homologun e tij grek Niko Kotzias. Pas takimit ata kanë dhënë kanë zhvilluar

FRESSH dhe RE:FRESSH, gjeni ndryshimin!

March 21, 2016 0

Forumi Rinor Eurosocialist ka hedhur në YouTube një video të kongresit të këtij forumi në vazhdimësinë e dy dekadave, që nga fillimet e veta e deri në ditët e sotme. Në video janë ish-figurat e njohura

Isa Mustafa: Nuk e kërcënova gazetarin

March 21, 2016 0

Vëllai i tij nuk ka shkuar me idenë që të jetë azilant. Arsyeja ka qenë ajo shëndetësore. Isa Mustafa ka folur rreth shkrimeve të fundit që janë bërë për vëllain e tij Ndërkaq nuk pranon

Ja çfarë i kërkoi presidenti grek Bushatit!

March 21, 2016 1

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka zhvilluar një takim me presidentin Prokopis Pavlopulos, në kuadër të vizitës së tij në Greqi. Sipas mediave greke, takimi i tyre është fokusuar në tre çështje kryesore; çështja e

Manjani kritikon gjyqtarët: Mos punoni si për ditën e fundit

March 21, 2016 0

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka marrë pjesë në Konferencën Gjyqësore, ku do të zgjidhen dy anëtarë të KLD­së. Gjatë fjalës së tij ka kritikuar ashpër gjyqtarët. Manjani tha se ka një tendencë prej gjyqtarëve dhe avokatëve që

Basha kthen kokën nga të rinjtë, kërkon ndihmën e IRI

March 21, 2016 0

Instituti Republikan Amerikan ka mirëpritur dhe inkurajuar nismën e kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha që 35% e listës së kandidatëve për deputet në Kuvendin e Shqipërisë të jenë të rinj. Basha ka kërkuar ndihmën

Mimoza Hafizi: Ky kongres duhet të hapë garën në PS

March 19, 2016 0

Deputetja socialiste e Shkodrës, Mimoza Hafizi, e quajti rast flagrant nëse nuk bëhen zgjedhje për kryetarin e PS. Një nga zërat kritikë në grupin parlamentar të PS, krahas Ben Blushit dhe Arta Dades, Hafizi theksoi

Majko: Pa Reformën në Drejtësi, shkojmë në zgjedhje

March 19, 2016 0

Deputeti socialist, Pandeli Majko ka folur për zgjedhje të parakohshme në Kongresin e partisë Socialiste, ku ka thënë se, nëse pamundësohet miratimi i Reformës në Drejtësi, vendi duhet të shkojë në zgjedhje. “Reforma në drejtësi

1 711 712 713 714 715 719