A e rrezikon nesër Kokëdhima, Gramoz Ruçin?

Mars 18, 2016 0

Ka dy lajme që shkaktojnë dyshim në tregun politik. I pari ka lidhje me ambicjet e përfolura të Koço Kokëdhimës për t’u zgjedhur Sekretar i Përgjithshëm i PS-së në vend të Gramoz Ruçit. Këtë përfolje,

Rakip Suli më fatlum se Koço Kokëdhima

Mars 17, 2016 0

Kuvendi ka ka rrezuar kërkesën e partisë Demokratike për dërgimin e mandatit të deputetit Rakip Suli në Gjykatën Kushtetuese. Me 77 vota kundër e 36 pro Kuvendi ka rrëzuar kështu kërkesën e demokratëve për mandatin

Berisha sulmon Leskaj: Madamë lokomotiva po sfidon shtetin

Mars 17, 2016 0

Ish kryeministri Berisha ka ripërsëritur qëndrimin e opozitës për largimin nga salla e për moskthimin derisa kërkesat e PD të plotësohen. Berisha tha se është kryeminsitri Rama që pengon Reformën në Drejtësi dhe se Kuvendi

Kokëdhima i kërkon llogari PS

Mars 15, 2016 0

Deputeti Koço Kokëdhima, ka qenë protagonist i mbledhjes së Grupit Parlamentar socialist. Kokëdhima ka shpërthyer në pakënaqësi sesi vepruan kolegët e grupit duke votuar në Parlament dërgimin për shqyrtim në Gjykatën Kushtetuese nëse ka bërë shkelje

Blushi u shpjegon socialistëve Partinë dhe Shqipërinë

Mars 15, 2016 0

Ben Blushi u është përgjigjur deputetëve të Partisë Socialiste, duke thënë se rrugët e tyre, ndahen nga një hon i madh dhe këtë e treguan kur zgjedhën partinë, në vend të Shqipërisë. Më poshtë, shkrimi i plotë

Ngjela kërcënon Ramën seriozisht.

Mars 14, 2016 0

Ka kaluar pa vëmëndjen e publikut një tentativë e kohëve të fundit e partive të vogla për t’u organizuar si kundërpeshë ndaj mospërfilljes nga partitë e mëdha. Megjithëse në koalicione të ndryshme, ato nuk kanë

Taulanti na kujton dështimin tonë.

Mars 10, 2016 0

Thënia e Taulant Ballës se “mes partisë dhe Shqipërisë, zgjedh partinë”, në një shtet serioz do të hapte debate serioze për socialdemokracinë dhe trashëgiminë e saj. Do të jepeshin shpjegime se ndërmjet atdheut dhe internacionalizmit,

Lunaçek: Serbët e ndihmuan Thaçin të zgjidhej President

Mars 7, 2016 0

Zëvendëspresidentja dhe raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, është shprehur se Serbia duhet ta njohë Kosovën, teksa ka shtuar se Serbia është e vetëdijshme se Bashkimi Evropian, pas rastit të Qipros, nuk do të pranojë

Pendohet Izet Haxhia, por e kopjon PS-ja.

Mars 4, 2016 0

“Sa më shumë më sulmoni, aq më shumë bindem që jam në rrugë të drejtë dhe të vazhdoj në këtë rrugë”, citoi në fjalimin e tij në Elbasan Edi Rama. “Shumë armiq, shumë nder”, ka

Mogherini si Kerry: Shqipëria në drejtimin e duhur

Mars 3, 2016 0

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Frederica Mogherini, ka dhënë disa mesazhe të forta gjatë konferencës së mbajtur me kryeministrin Rama, pas vizitës së saj në Tiranë. Ajo ka theksuar tre mesazhe të rëndësishme. 1.Hapja

Kujdes, Berisha bën autokritikë.

Mars 3, 2016 0

Sali Berisha ka kërcënuar maxhorancën sot, kur foli në kuvend për dekriminalizimin dhe respektimin e vendimit të Gjykatës Kushtetuese për deputetët në konflikt interesi. Berisha i kërkoi mazhorancës të reflektojë para se parlamenti të shkojë

1 678 679 680 681 682 684