Doshi: Vettingu, të hetojë edhe politikanët

Prill 19, 2018 0

Sapo mbaroj seanca parlamentare, Tom Doshi, ka folur për pak sekonda me gazetarët, dhe është shprehur se, vettingu duhet të hetojë edhe disa politikanë. Arsye sipas tij është, jeta e luksit që ata bëjnë.  “Të

Basha i drejtohet Tahirit: Rama të mbrojti para KE

Prill 19, 2018 0

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij në Kuvend, ka shprehur edhe njëherë idenë se Saimir Tahiri është mbështetur fuqishëm nga Kryministri Edi Rama. “Në ditën kur KE-ja rekomandoi hapjen e negociatave

Saimir Tahiri pritet të flasë në Kuvend

Prill 19, 2018 0

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i pranishëm për të dytën herë në sallën e kuvendit pas disa muajsh, pritet të marrë një fjalë prej 20 minutash, ku do të flasë për ligjin e prokurorisë Tahiri

Libri i Ramës, Kurban del në libraritë italiane

Prill 19, 2018 0

Kryeministri i vendit, Edi Rama këtë mëngjes nëpërmjet një postimi në rrjetin e tij social “ Facebook” ka uruar të gjithë shqiptarët në këtë mëngjes me kopertinën e librit të tij “Kurbani”. Në këtë postim

Gjiknuri: Rruga Tiranë-Elbasan përfundon brenda vitit

Prill 18, 2018 0

Rruga Tiranë-Elbasan kërkon edhe një fond prej 14 milionë dollarësh shtesë për tu përfunduar. Finalizimi i këtij projekti por edhe i rrugës Durrës-Kukës ishin temat e raportimit të 6-mujorit të punës nga ministri i Infrastrukturës,

1 2 3 4 5 684