Mbytet në Durrës një shtetas iranian

June 20, 2018 0

Është mbytur një ditë më parë në fshatin Rrotull të Durrësit një muxhahedinë Iranian. M.SH 47-vjeç banues në kampin e muxhahedinëve në Manëz, mësohet se ka hyrë në rezervuar për tu larë por nuk ka

Rama: T’i japim leje ndërtimi PD

June 19, 2018 0

Kryeministri Rama përmes një statusi në facebook ka komentuar mbledhjen e ditës së sotme të Komisionit të Medias ku po raportonte kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj, dhe po diskutohej për Teatrin Kombëtar. Duke

Shpërthen makina e një polici në Shkodër

June 19, 2018 0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Shkodër. Një sasi tritolit i është vënë makinës së policit Agim Bushgjoka.  Sipas policisë nuk ka dëmtime në njerëz, por vetëm dëme materiale në mjetin

PD: Rama të shkarkojë kryebashkiakun e Hasit

June 18, 2018 1

Partia Demokratike ka reaguar përsëri pas shpalljes “Qytetar Nderi” të Hasit, të Gafur Mazrekut, atentatorit të Azem Hajdarit. Pasi Rama deklaroi se ka kërkuar nga perfekti që të mos e firmosë vendimin, PD deklaron e

1 2 3 4 1,261