Mbifaturimet e ujit, shkarkohet Drejtori i UKT, Neritan Gjojdeshi

February 22, 2016 0

Bordi i Asamblesë së Ujësjellës-Kanalizimeve të Tiranës, me aksionerë Bashkinë e Tiranës, Bashkinë e Kamzës dhe Bashkinë e Vorës, zhvilloi sot një mbledhje emergjente për të verifikuar dhe diskutuar në detaje të gjithë situatën problematike

Njihuni me Saint, djalin e Kim Kardashian

February 22, 2016 0

Shumë e përfolur dhe e ndjekur nga rrjetet sociale, Kim Kardashian merr gjithmonë vëmendje sa herë që  shfaqet. Ka disa muaj që ajo ka sjellë në jetë djalin e saj të parë, por vetëm tani

Mbyllet gazeta “Shqip”

February 22, 2016 0

Gazeta “Shqip” nuk do të dalë më në treg çdo ditë sikundër ka qenë deri më tani. Drejtuesit e saj kanë vendosur ta mbyllin versionin e përditshëm në print, me përjashtim të fundjavës kur do

Reagon Rama: Vajmedet PD ku u katandise

February 22, 2016 0

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas protestave të Partisë Demokratike te parku i Liqenit Artificial në Tiranë si dhe tek Bashkia. Rama shkruan ne Twitter: “Vajmedet PD ku u katandis, nga rruga e luftës me diktaturën

Bushati dhe Tahiri në Vjenë për krizën e refugjatëve

February 22, 2016 0

Shqipëria mund të përfshihet zyrtarisht në krizën e emigrantëve që ka goditur Evropën. Dy ministrat e qeverisë shqiptare, ai i Brendshëm Saimir Tahiri dhe ministri i Jashtëm Ditmir Bushati do të marrin pjesë në një

Hetimet e papërfunduara, Benzema rrezikon “Francë 2016”

February 22, 2016 0

Karim Benzema rrezikon të mos jetë pjesë e Euro 2016 në Francë. Sulmuesi i Realit të Madridit vazhdon të jetë nën hetim nga prokuroria për çështjen e video skandalit, ndaj Valbuenas. Përveç problemeve me autoritetet e drejtësisë

Një vit burg për komandantin e gardës, Ndrea Prendi

February 22, 2016 0

Rreth dy vite i janë dashur Prokurorisë së Tiranës, për të mbyllur hetimet per shpërdorim detyre ndaj ish-komandantit të gardës Ndrea Prendi, pasardhësit të tij të komanduar, Artan Hoxha dhe ish-drejtoreshës se burimeve njerëzore, Shqipe

1 1,281 1,282 1,283 1,284 1,285 1,314