Dekriminalizimi, arrihet konsensusi mes mazhorancës dhe opozitës

March 3, 2016 0

Opozita dhe mazhoranca arrijnë konsensusin për miratimin e akteve të ligjit të dekriminalizimit. Kjo u konfirmua nga deputeti socialist, Taulant Balla, në përfundim të mbledhjes së Këshillit të Mandateve dhe Rregullores. Mësohet se mazhoranca ka pranuar

Kujdes, Berisha bën autokritikë.

March 3, 2016 0

Sali Berisha ka kërcënuar maxhorancën sot, kur foli në kuvend për dekriminalizimin dhe respektimin e vendimit të Gjykatës Kushtetuese për deputetët në konflikt interesi. Berisha i kërkoi mazhorancës të reflektojë para se parlamenti të shkojë

Vetëvendosja sulmon dhe përmbys kamionin serb

March 3, 2016 0

Aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë përmbysur një kamion me produkte të Serbisë që shiten në Kosovë, në fshatin Lupç i Ulët, mes Podujevës dhe Prishtinës. Sipas një komunikate të kësaj lëvizje, ky aksion është ndërmarë për

Kujdes fëmijët! Ja si mund të humbasin dëgjimin!

March 3, 2016 0

Krahas faktorëve gjenetikë, zhurmat e forta, infeksionet e veshit, sëmundjet infektive të meningitit, fruthit, shytave, përdorimi i antibiotikëve, bllokimi i kanalit të veshit me dyllë, si dhe dëmtimet traumatike të kokës dhe veshit bëhen shkak

Nis “lufta” kundër Trump

March 3, 2016 0

Gjashtëdhjetë veteranë republikanë të politikës së jashtme kanë shprehur përkushtim për ta kundërshtuar kandidatin presidencial, Donald Trump, duke thënë se propozimet e tij do ta dëmtojnë sigurinë e Shteteve të Bashkuara. Në letrën në një

Çfarë pritet të ndodhë sot në kuvend?

March 3, 2016 0

Pritet që dhe sot të mos ketë një seancë normale kuvendi. Në mbledjjen e djeshme të grupit parlamentar PD ka vendosur që nuk do të ketë protestë me vezë, por do të ketë bllokim të

Arrestohet doganieri në Kakvijë për korrupsion

March 3, 2016 0

Një doganier në Kakavijë është arrestuar në flagrancë me akuzën e korrupsionit pasiv. Bëhet fjalë për 48-vjeçarin Mehmet Shehu, banues në Memaliaj. Ky shtetas është arrestuar pasi 52-vjeçari me iniciale P.H., 52 vjeç, ka bërë

1 1,254 1,255 1,256 1,257 1,258 1,301