5 makina, 1 biçikletë dhe 1 aksident në Korçë

May 9, 2016 0

Një aksident në të cilin janë përfshirë 5 makina dhe një biçikletë ka ndodhur sot rreth orës 15:30 në qytetin e Korçës. Burimet policore bëjnë me dije se përplasja ndodhi në zonën e unazës së

Arrestohet në Zvicër për mashtrim, Rezart Taçi

May 9, 2016 0

Rezart Taçi është arrestuar në Zvicër. Lajmi konfirmohet zyrtarisht nga shkresat, që avokati mbrojtës ka dorëzuar në Gjykatën e Tiranës, në procesin penal ndaj Taçit për akuzën e “mospagimit të taksave dhe tatimeve”, shkruan “ABC

Një vjetori i Kumanovës, Shkupi në protestë

May 9, 2016 0

Me rastin e përvjetorit të ngjarjes së Kumanovës dhe Ditës së Evropës, Këshilli Opozitar, organizim ky i shqiptarëve në Maqedoni, sot do të mbajë marshim protestues në Shkup, i cili do të fillojë në ora

Dëshmia e Gilmando Danit: Bëj jetë të shthurur

May 9, 2016 0

Gilmando Dani, i arrestuar si pjesëtar i grupit të Emiljano Shullazit ka qenë i përfshirë edhe në çështje të tjera të mëparshme. Një vit më parë, ai u dënua nga Gjykata në Tiranë për moskallëzim

Horror në Greqi/ Shqiptari gjendet pa kokë

May 9, 2016 0

Një shqiptar është gjendur i vrarë në fshatin Gliki të Igumenicës në Greqi. Sipas mediave greke, shqiptari është gjetur nga banorë të fshatit herët në mëngjesin e sotëm. Sipas mediave greke, shqiptari kishte dy muaj

U plagos për skedinën, ja autorët e plagosjes!

May 9, 2016 0

Policia ka arrestuar një nga autorët e plagosjes me thikë te 25-vjeçarit dje në Tiranë pas një sherri banal për një biletë sportive. Ngjarja ndodhi dje rreth orës 12:30, në një lokal bastesh sportive, pranë

Vritet biznesmeni në Durrës

May 8, 2016 0

Policia e Durrësit ka dhënë detaje për vrasjen e biznesmenit 50-vjeçar, Shpëtim Shala ditën e sotme në lagjen nr. 13 të qytetit, në zonën e plazhit. Kështu, sipas Policisë, Shala u gjet i vrarë me

Telefonata që e shpëtoi 27 vjeçaren nga trafikimi

May 8, 2016 0

Një vajzë 27-vjeçare nga Shqipëria mori rrugën për në Itali për të jetuar atje dashurinë e saj me një djalë 37-vjeçar gjithashtu shqiptar që kishte njohur. Por asgjë nuk shkoi ashtu siç ajo e kishte

1 405 406 407 408 409 425