Atentat në Durrës, sulm në lokal

March 12, 2016 0

Dy persona kanë mbetur të plagosur pas një atentati që ka ndodhur sot paradite në qytetin e Durrësit. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Kumini”, lagjia Nr.11 prapa Pallatit të Kulturës, ku janë plagosur tre persona.

Ther të dashurin dhe i vë flakën

March 12, 2016 0

Ther me thikë në fyt të dashurin dhe më pas i vë flakën. Kjo është vdekja tragjike e Corrado Vantini, hidrauliku 59 vjeçar nga Montorio al Vomano, i vrarë 9 marsin e kaluar në Marina

Ja tre qytetet me më shumë krime në Shqipëri!

March 12, 2016 0

Prokuroria e Përgjithshme ka dërguar në Kuvend një raport për kriminalitetin në Shqipëri gjatë vitit 2015. Raporti i organit të akuzës është bërë në bazë të një koeficenti të kriminalitetit për 100 mijë banorë, shkruan

Policia: Suedezi është vetëvrarë

March 12, 2016 0

Menaxheri kazins “Regency Casino” , u gjet i vdekur paraditen e djeshme, poshtë pallatit ku banonte në zonën e Tiranës së Re. Policia e Tiranës tha se nga hetimi paraprak dyshohet se bëhet fjalë për

Shkodër, vdes Andrea Çoba nga plumbi në kokë

March 7, 2016 0

Një person i qëlluar me plumb në kokë është gjetur pasditen e kësaj të hëne në lagjen “Perlat Rexhepi” të Shkodrës. Lajmin e bëjnë të ditur burime policore lokale, sipas të cilave personi, i identifikuar

A përfundoi në fund të oqeanit fluturimi MH 379?

March 7, 2016 0

Dy vjet më parë. Ora 0.41 e ditës së shtunë 8 mars 2014, në aeroportin e Kuala Lampurit, çohet në fluturim aeroplani MH370, me destinacion Pekinin. Orari i mbërritjes 06.30. Ora 01.19, një zë nga

Kukës/Arrestohen 5 vetë për trafik droge

March 7, 2016 0

Specialistët kundër Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Kukës, finalizuan me sukses operacionin e koduar “Hijet e natës”. U arrestuan 5 persona pasi gjatë kontrollit të ushtruar në mjetin tip “Toyota”, me targa AA 786

Arrestohet doganieri në Kakvijë për korrupsion

March 3, 2016 0

Një doganier në Kakavijë është arrestuar në flagrancë me akuzën e korrupsionit pasiv. Bëhet fjalë për 48-vjeçarin Mehmet Shehu, banues në Memaliaj. Ky shtetas është arrestuar pasi 52-vjeçari me iniciale P.H., 52 vjeç, ka bërë

1 386 387 388 389 390 391