Ja çfarë do të bëjë Trump si President!

November 9, 2016 0

Deklaratat kontraverse dhe qëndrimi i ashpër i Trump mbi emigracionin, kanë krijuar polemika të shumta në vend. Qëndrime të cilat janë kritikuar nga shumë banorë amerikanë, por ndër të tjera edhe nga disa politikanë republikanë.

Video/ Pas përmbytjes, në Tiranë dalin gjarpërinjtë

November 9, 2016 0

Pas shirave të rrëmbyeshëm e të dendur që bllokuan pothuajse gjithë Shqipërinë, një ngjarje e pazakontë ka ndodhur afër qendrës tregtare TEG, në Tiranë. Një qytetar ka dërguar në adresë të dritare.net një video ku

Zgjedhjet në SHBA, CNN: Kryeson Klinton

November 9, 2016 0

Rezultatet e deritanishme për zgjedhjen e presidentit të SHBA, favorizojnë kandidaten demokrate Hillari Klinton, e cila ka përmbysur rezultatin në Florida. Kështu Klinton  ka arritur të marrë 68 vota elektorale kundrejt Tramp i cili ka

Video+ Foto/ Ja si është fryrë Lana!

November 8, 2016 0

Tirana është zgjuar sot nën reshjet e ujit. Shumë rrugë janë përmbytur, qarkullimi i automjeteve është ndërprerë, ndërsa disa zona kanë mbetur pa energji elektrike. Lana ka dalë nga shtrati, duke rrezikuar të përmbytë shtëpitë dhe

Bllokohet autostrada Tiranë- Durrës

November 8, 2016 0

Prej 30 minutash, makinat janë bllokuar në autostradën Tiranë- Durrës dhe është e pamundur lëvizja. Këto foto sapo erdhën nga vendi, për dritare.net, ku shihen një varg i gjatë makinash të ngecura në trafik.

Vota për Klinton, si shprehje e llogjikës

November 7, 2016 1

Nga Dritan Hila Duhet të ketë qenë para një viti, kur një nga ndjekësit e mi në facebook me emër mix i quajtur Peter Tase, çdo ditë më niste mesazhe të tipit: “Hë mo ç’bëhet

Gjergj Bojaxhi: Ja pse votova Hilarin!

November 7, 2016 0

I ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, në Vizion Plus, Gjergj Bojaxhi i partisë  “Sfida për Shqipërinë”, ka treguar se si shtetas amerikan, votoi për herë të parë, për kandidaten e demokratëve. Bojaxhi tha se

1 371 372 373 374 375 382