Në Mat për Check-Up

October 29, 2016 0

Nga Dritare.net Për ambulancat “SI JE”, puna, çdo ditë nis herët në mëngjes. Fillimisht vendosin në makina gjithë mjetet e nevojshme për të zhvilluar seancën e radhës së Check-Up. Me ta nisemi edhe ne të

Foto + Video/ Vlora, vdekja e një rruge

October 29, 2016 1

Kjo që shikoni në video, është rruga e Plazhit të Vjetër të Vlorës. Kjo rrugë të çon në Pyllin e Sodës, në Zvërnec  dhe Triport  Gjithashtu. Nëpërmjet kësaj rruge shkon në TEC-in e Vlorës aq

Artan Fuga: Media shqiptare, si në kohën e Skënderbeut

October 27, 2016 0

“Lufta për fjalën” ishte tema e emisionit të sotëm “Arena” nga Dritan Hila në Ora News. I ftuar në studio deputeti demokrat, Luçiano Boçi, tha se lufta ndaj lirisë së fjalës është në vijimësi, duke theksuar

Ekskluzive/ Ju tregoj, si festohet Halloween, në Nju Jork!

October 27, 2016 0

Nga Mimoza Dajçi- USA Tetor 2016. Halloween është prezent sot në New York, në cdo shtëpi, rrugë e dyqane. Në dyer, dritare dhe oborre janë vendosur figura të çuditshme për të kujtuar ditën e shpirtrave të vdekur. Kjo ditë

1 345 346 347 348 349 353