Kur Nano akuzonte Metën se fliste me gjuhën e Ramës

April 26, 2017 0

Kjo intervistë që vjen sot në dritare.net, është marrë me shkurtime nga emisioni “Dritare me Rudina Xhungën” në Televizionin Publik Shqiptar, më 1 dhjetor 2001.   Fatos Nano, Kryetari i PS-së, ato vite, shpjegon marrëdhëniet

Turizmi, jo politika, mund të ndryshojë Shqipërinë!

April 25, 2017 0

Nga Dritare.net Shqipëria nuk është një vend i varfër, të paktën jo për nga pasuritë natyrore dhe destinacionet turistike. Një vend më strategji gjeografike për t’u pasur zili, ku kemi mundësinë të ofrojmë turizëm në

Historia e tatuazhit të djalit që do bëhet polic

April 25, 2017 0

Nga Dritare.net Kreu i LIBRA-s Ben Blushi  tregoi në Kuvend ngjarjen e trishtë të një djali, i cili nuk arriti të futej në shkollën e policisë, pasi kishte tatuazhin e nënës së ndarë nga jeta,

Zgjedhjet në Francë/ Le Pen jep dorëheqjen

April 24, 2017 0

Kandidatja për presidente  në Francë Marine Le Pen ka dhënë dorëheqje nga drejtimi i Partisë Fronti Nacional. Dorëheqja e saj vjennjë  ditë pasi ajo kaloi në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Francë, ku përballet

Robert Elsie në një rrëfim të bukur

April 23, 2017 0

Këtë 23 prill, në Ditën Ndërkombëtare të Librit, dritare.net sjell një intervistë me albanologun e mirënjohur Robert Elsie. Është realizuar nga Rudina Xhunga për Top Channel në shkurt 2014 dhe e kemi zgjedhur për t’ju

Ja pse zgjedhjet në Francë na prekin të gjithëve!

April 22, 2017 0

Zgjedhjet presidenciale në Francë kanë një rëndësi shumë të madhe, jo vetëm për shtetin, por edhe më gjerë. Ditën e diel, shtetasit francez do të mbajnë raundin e parë të votimit. Dy kandidatët me përqindjen

1 329 330 331 332 333 378