Gjergj Bojaxhi: Une do të hyj në zgjedhje!

April 4, 2017 0

I ftuar në #DritaremeRudinën, Vizion Plus, Gjergj Bojaxhi i Partisë Sfida u shpreh se do të hyjë në zgjedhjet e 18 Qershorit. “Nuk zgjidhet problemi me qeveri teknike. Ne e provuam edhe në garën e

Cupi: Meta kurth për protestën

April 4, 2017 0

Frrok Çupi ishte i ftuar sot në emisionin “Dritare me Rudina Xhungën” në Vizion Plus, ku komentoi deklaratën e kreut të LSI-së si një kurth për opozitën. Ai shprehu mosbesimin se Meta mund të dalë

Fotot nga darka e peshkut, Rama – Meta

April 2, 2017 0

Takimi midis Kryeministrit Rama dhe kreut të Kuvendit Meta është duke u zhvilluar në një prej restoranteve pranë Pazarit të Ri, pikërisht te “Markata e peshkut”. Mësohet se dy aleatët në qeverisje janë duke diskutuar

20 gjëra që nuk ia u kanë mësuar kurrë në shkollë

April 2, 2017 0

Shpesh për të qenë “politikisht korrekt”, ka shume gjëra që nuk ia u kanë mësuar ne shkollë. Ju kanë pëlqyer uniformat e ushtarakëve dhe nazistëve gjermanë gjatë Luftës së Dytë Botërore? Mund ti urreni por

Shënim/Lushnja nuk ka shpresë!

March 31, 2017 1

Megjithëse e mbajmë veten për popull me memorje të shkurtër, me siguri njerëzit e kujtojnë gati një vit përpara, sesi kryetari i bashkisë i Lushnjes i zgjedhur nga e majta ju drejtua një gruaje që

Ema Andrea, kundër tufës së telenovelave turke

March 31, 2017 0

Në mes të debatit për censurimin e filmave shqiptarë të kohës së komunizmit, Ema Andrea kërkon censurimin e një tjetër lloji lmash. Në një postim në Facebook, aktorja argumenton se mendësia që përçojnë lmat dhe

Si ndryshojmë, para dhe pas të 30-ave!

March 31, 2017 0

Dritare.net ju sjell një shkrim që nuk duhet humbur, pavarësisht moshës që keni. Vazhdoni të lexoni dhe do të kuptoni akoma më mirë hendekun  midis brezave dhe pse lindin keqkuptime. Dikush një herë tha se

1 309 310 311 312 313 352