Rama tregon  historinë e suksesit të Gjergj Lucës

January 29, 2017 1

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një video në Facebook, ku tregon se sipërmarrjet shqiptare po lulëzojnë dhe në to janë të punësuar 183 mijë persona, më shumë se në shtator të 2013-ës.Në këtë video biznesmeni i

Sot Kadare mbush 81 vjeç

January 28, 2017 0

Sot, shkrimtari më i madh shqiptar Ismail Kadare feston 81 vjetorin e lindjes. Ai ka lindur më 28 janar 1936 në Gjirokastër. Ismail Kadare është një nga shkrimtarët më të famshëm bashkëkohorë, disa herë i

Revista e njohur italiane tregon Shqipërinë e Marubit

January 28, 2017 1

Internazionale, një revistë e përjavshme italiane e aktualitetit ndërkombëtar, ka botuar një shkrim, ku lajmëron ekspozitën “Dy rrugët”, hapur në Muzeun Marubi, Shkodër me kurator të mirënjohurin Adrian Paci. Fotot nga ekspozita dhe lajmërimin për

Udhëtim në Shqipëri/ Bishnica e bekuar

January 27, 2017 2

Nga Elena Oshafi Pas promovimit në Dritare.net,  të Rehovës, fshatit piktoresk e historik të panjohur për vlerat turistike, një banor i një tjetër fshati ka shkruar në redaksinë tonë për ti kushtuar vëmendje vendlindjes së

1 308 309 310 311 312 336