Si do jetë moti, e hënë 18 qershor

June 18, 2018 0

Java nis me mot të vranët. Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak shpjegojnë se gjatë gjithë ditës do te kemi mot të tillë ku vranësirat do të alternohet me kthjellime. Ndërkohë që reshjet e shiut do

Ku e kaluan vipat, fundjavën!

June 17, 2018 0

Si çdo fundjavë dritare.net ju tregon aktivitetin e vipave shqiptarë. Ndryshe nga herët e tjera të gjithë figurat e njohura të televizionit e kanë shijuar të gjithë pushimet e tyre, në një mënyrë apo në

Emri i Maqedonisë, nënshkruhet marrëveshja Zaev- Tsipras

June 17, 2018 0

Emri i ri i Maqedonisë është Republika e Maqedonisë së Veriut. Në Prespë u nënshkrua marrëveshja për emrin e Maqedonisë, marrëveshje kjo që zgjidhë konfliktin 25 vjeçar mes Greqisë dhe Maqedonisë. Për Greqinë marrëveshja u

Milot, gruaja vret bashkëshortin

June 17, 2018 0

Një ngjarje e rëndë në familje ka ndodhur në Milot rreth orës 07:30, gruaja ka vrarë bashkëshortin me pistoletë. Menjëherë pas ngjajes, 35 vjeçarja ka tentuar të largohet, por policia ka bërë të mundur arrestimi

Si do jetë moti e diel 17 qershor

June 16, 2018 0

Dita e diel do të jetë kryesisht me mot të vranët. Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, në pjesën e parë të ditës do të kemi mot të kthjellët, ndërsa gjatë pjesës së dytë vranësirat sa vijnë

Fiton Franca, gjelat mposhtin Australinë

June 16, 2018 0

Franca në fund të ndeshjes ka mundur të shënoj golin e fitores. “Gjelat” mposhtën me shifrat e ngushta 2-1 kombëtaren e “kangurëve”. Golat për kombëtaren franceze u shënuan nga Griemzann dhe Pogba ndërsa goli i

1 2 3 4 5 316