Milo: Ja çfarë marrëveshje bëra me LSI!

June 19, 2017 0

I ftuar në #DritaremeRudinën, Vizion Plus, kreu i PSD, Paskal Milo, u ka bërë thirrje shqiptarëve që të mos neglizhojnë partitë e vogla dhe të votojnë vetëm partitë e mëdha. I pyetur në studio nga

Video/ Ditmir Bushati: Shkodra që duam!

June 19, 2017 0

Ministri i Jashtëm dhe kryesuesi i listës së PS në Shkodër, Ditmir Bushati ka shpërndarë spotin elektoral, ku u drejton mesazhin shkodranëve, që të votojnë PS. Bushati po bën një nga fushatat më të bukura, në

Gëzuar ditën e baballarëve, Kadare!

June 18, 2017 0

Besiana Kadare ka uruar babain e saj shkrimtarin e madh Ismail Kadare për ditën e baballarëve. “Gëzuar ditën e baballarëve. Ju uroj të gjithë baballarëve një ditë të lumtur” shkruan Kadare në urimin e saj

Rama: Ja kur filloi krisja e koalicionit PS-LSI!

June 18, 2017 0

Kryeministri i vendit ka folur sot për herë të parë për krisjen e koalicionit PS-LSI, ku ka deklaruar se Krisja e koalicionit filloi me Reformën në drejtësi. “Sistemi ynë politik është i ngritur me vite

Verërat e Botës

June 18, 2017 0

Aty diku nga mesi i viteve pesëdhjetë, njëfarë L. V. Marrison irlandez, kimist industrial i interesuar që herët për pijet alkoolike, ofronte një ndarje shumë origjinale dhe interesante mbi verërat e botës. Sipas tij, mund

Një udhëtim në Indi, me Yogin

June 18, 2017 0

Nga Dritare.net Yogi Shivakhanda, një nga mësuesit më të mirë të yogas në botë, ishte në Tiranë dhe për dy ditë rresht, dhuroi disa orë qetësie, duke bërë yoga së bashku me qindra qytetarë. Secilin

Plazhi i Kallmit, Holanda e vogël shqiptare

June 18, 2017 0

Nga Edlira Ruzi Që kur nis e zgjatet dita e temperaturat rriten, tiransit shpallin të hapur “sezonin e ankesave” për turizmin venali. Me dhe pa të drejtë, pas çdo rrugëtimi jashtë pragut të kryeqytetit, fillojmë

1 288 289 290 291 292 353