Kurti: Tsipras gaboi me mbështetjen ndaj Vulin në Serbi

July 13, 2017 0

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Vetëvendosje, Albin Kurti i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News tha kryeministri grek Tsipras ka gabuar duke mbështetur Aleksander  Vulin në Serbi. “Unë besoj se

Kurti: Gjykata Speciale është absurde dhe e rrezikshme

July 13, 2017 0

I nominuari për kryeministër të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Albin Kurti i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, u pyet edhe për krijimin e Gjykatës Speciale. “ Gjykata Speciale është absurde,

Kurti: Ja shtyllat e VV për të ulur papunësinë!

July 13, 2017 0

Albin Kurti tha në studion e “Arena” me gazetarin Dritan Hila se realisht papunësia në Kosova kap shifrat deri në 50%. Kurti tha se dy shtyllat kyresore ku do mbështet VV për rritjen e punësimit

A beson tek e majta? Ja përgjigja e Kurtit!

July 13, 2017 0

I nominuari për kryeministër të Kosovës nga radhët e Vetëvendosje, Albin Kurti i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News, i pyetur nëse beson tek e majta, tha përgjigjen si më poshtë: Hila:

Kurti: Ja me kë mund të bëjmë koalicion!

July 13, 2017 0

I nominuari për kryeministër të Kosovës nga radhët e Vetëvendosje, Albin Kurti i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News ka treguar se me kë prej partive të koalicionit kryesor do të mund

Kurti: Ja pse Haradinaj nuk do bëhet kryeministër!

July 13, 2017 0

I nominuari për kryeministër të Kosovës nga radhët e Vetëvendosje, Albin Kurti i ftuar në “Arena” nga Dritan Hila në Ora News tha se sipas Kushtetutës, është Ramush Haradinaj ai që duhet të përgatitet për

Ilva Tare, lajme të reja nga ikona e Ora News

July 13, 2017 0

Ilva Tare, një nga figurat më të dashura të ekranit, është në pritje të fëmijës së saj të dytë, nje vëlla për vogelushen Melody. Ndërsa bebi i vogël është ne ardhje, Ilva do t’i përkushtohet

Ja 10 denoncimet e fundit! Shto edhe ti, të tuat!

July 13, 2017 1

Publikimi nga ana e kryeministit Rama, të listës me emrat e personave që kanë abuzuar me pushtetin, ka ngjallur reagime të shumta. Gazetari, pedagogu dhe aktivisti Erion Kristo publikon një listë të vetën, mbushur me

1 258 259 260 261 262 335