Horoskopi i datës 20 prill 2018

Prill 19, 2018 0

Dashi Planetët do ju bëjnë edhe me optimistë për të ardhmen sot dhe do e dini mirë çfarë hapash të hidhni. Nëse jeni në një lidhje Mërkurë do bëjë që të kaloni momente të paharusheme

Si do jetë moti, e premte 20 prill

Prill 19, 2018 0

E premtja vjen me temperatura të larta, por me vranësira të theksuara. Sinoptikanët e Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, shpjegojnë se gjatë kësaj dite temperaturat  do të arrijnë deri në 29 gradë në vlerat e tyre maksimale

Gjiknuri jep lajmin e mirë: Llogara – Dhërmi me tunel

Prill 19, 2018 0

Ditën  e djeshme, gjatë vizitës në Llogara, ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri tha se, qeveria do të ndërtojë më koncesion një tunel, për shkrutimin e distanës mes Vlorës dhe Dhërmiut. Gjiknuri u shpreh

Euro në rritje, ja shifrat!

Prill 19, 2018 0

Ndryshe nga më parë, kur monedha e përbashkët humbiste pikë përpara afatit të fundit të pagesës së sigurimeve nga biznesi, euro ka vijuar të forcohet për të dytën ditë. Megjithatë, monedha e përbashkët nuk ka

Tahiri në FB: Heshtja ime nuk është dorëzim

Prill 19, 2018 0

Pas deklaratës se: “Nuk ka bir kurve që më ndalon në rrugën për drejtësi”, ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiti ka reaguar në faqen e tij në Facebook.  Vetë Tahiri, ka akuzuar, ish-kryeministrin se për 25

Arrestohet në Kosovë vrasësi i Mario Majollarit

Prill 19, 2018 0

Policia e Kosovës ka vënë në pranga ditën e djeshme autorin e dyshuar të vrasjes së Mario Majollarit pak ditë më parë në Tiranë. Burime të sigurta të Express nga policia e Kosovës bënë me

1 2 3 4 264