Instagrami ka te reja

March 31, 2016 0

Përdoruesit e Instagram-it do të kenë mundësinë të shohin më shumë video të gjata. Rrjeti social Instagram, i cili është në pronësinë e facebook-ut, ka njoftuar sot se po zgjeron limitin e videove në shërbimin

“Smartphone” që të vret

March 25, 2016 0

Një kompani e prodhimit të armëve të zjarrit ka prezantuar një pistoletë dygrykëshe që në pamje të parë duket si një telefon dhe nuk ngjan me pistoletën. Pistoleta është prezantuar nga “Ideal Conceal”, ka detajet

No Picture

Kur të eksiton Lulzim Basha!

March 21, 2016 0

Pamjet janë filmuar në një miting të PD-së. Nuk eshte viti ’91 apo ’92 kur ky lloj entuziazmi ne prag te histerise do te mirekuptohej. Jemi diku pas 2013-es. Dhe fenomene te tilla ekzistojne ende.

Kopshtet më mahnitëse në botë!

March 18, 2016 0

Bota është e mbushur me mrekulli natyrore dhe fotot e mëposhtme e vërtetojnë më së miri këtë. Ndiqni kopshtet më mahnitëse, duke filluar nga Australia deri në Zelandën e Re, sepse globi është një peizazh

Kjo foto i shpëtoi jetën një babi

March 17, 2016 0

Kjo foto e këtij bebeje 11 muajsh, u bë shumë e përhapur në rrjetet sociale, duke krijuar mjaft meme. Fotoja e Sam apo siç është njohur ndryshe si ‘vogëlushi i suksesit’, u botua nga e ëma në

Ja si ishte Shqipëria e vitit 1988!

March 16, 2016 0

*Aurenc Bebja Në periudhën time universitare në Francë, një koleg student, ngaqë e dinte se jam shqiptar, më tha që dispononte një revistë të vjetër franceze, e botuar para viteve ’90, në të cilën flitej

Macja që shpëtoi vajzën autike

March 15, 2016 0

Iris Grace Halmshaw, 6-vjeçarja nga Leicestershire, dikur kishte frikë nga uji, por tani asaj i pëlqen të notojë në pishinë me shoqen e saj, një mace, dhe të luajë me të në vaskën e shtëpisë.

Paris/ Kulla Eiffel bardh e zi (Foto)

March 14, 2016 0

Këto foto bardh e zi të Kullës Eiffel janë realizuar me 9 mars 2016, nga Aurenc Bebja. Një sugjerim që vjen prej tij për Parisin nëpërmjet Kullës Eiffel bardh e zi. Çdonjëri prej jush, lexues të dritare.net,

Kopshti urban i së ardhmes në Indi (Foto)

March 9, 2016 0

Në Indi po planifikohet të ndërtohet një fshat ekologjik i quajtur Hyperions. Ai do ketë gjashtë kulla të mëdha me 36 kate, ndërtuar pothuajse tërësisht nga druri. Projekti përfshin apartamente, zyra dhe një nga kopshtet

30 shprehje frymëzuese nga gra që guxojnë

March 9, 2016 0

Në një ditë pa energji, e mbytur nga pesimizmi i njerëzve që të rrethojnë, që duan të të bindin që, vetëm sepse je vajzë, do e kesh gati të pamundur të arrish aty ku do

1 307 308 309 310 311