Pikturat e jashtëzakonshme të një të verbëri

April 15, 2016 0

Këto piktura të jashtëzakonshme janë bërë nga një piktor amerikan i verbër. Amerikani John Bramblitt i lindur në 1971, nisi të humbasë shikimin në moshën 7 vjeçare. Pasi u diagnostikua me epilepsi, ai humbi totalisht

E rrallë. Ja pse hodhën në gjyq qeverinë!

April 15, 2016 0

Në gjyqin e parë ku përfshihet planeti, gjykatësi Thomas Coffin, i Gjykatës së Shteteve të Bashkuara në Qarkun Federal të Eugene, Oregon, vendosi të premten e kaluar në favor të njëzet e një paditësve, të

Shembet restoranti i famshëm i korçarit në Boston

April 15, 2016 0

Një restorant mitik, i ndodhur në Boston të SHBA-ve, i themeluar nga një shqiptar në vitin 1963 është shembur ditët e fundit. Bashkia e Bostonit këtë të martë e ka shembur plotësisht restorantin e njohur

Doni të udhëtoni? Ja 26 destinacionet sekrete!

April 11, 2016 0

Në botë ekzistojnë shumë vende të bukura, por disa prej tyre janë unike. Në dritare.net, po  ju prezantojmë me 26 vende shumë ndryshe nga çfarë keni pare deri më sot. Janë pamje surreale. Vini gishtin,

Venezuela di si të kursejë energji elektrike

April 11, 2016 0

Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro, u ka kërkuar grave të ndalojnë përdorimin e tharëseve të flokëve për të kursyer energjinë. Maduro, përmes një dekreti, ka urdhëruar që edhe e premtja të jetë pushim për dy

E dini çfarë është mishi Kobe?

April 10, 2016 0

Ky është mish Kobe Japonez. Një nga cilësitë më të mira të mishrave. Mishi Kobe i referohet mishit të një lloji viçi i cili rritet në Japoni nën rregulla strikte të përcaktuara nga Shoqata e

Studentë, flini gjumë!

April 9, 2016 1

Arianna Huffington themeluese dhe shefe editoriale e HuffPosts është duke ndërmarrë një tur të pazakontë të librit mbi gjumi në kampuset e universiteteve të SHBA për të folur mbi atë që studentët janë duke bërë

Çfarë tregon për karakterin, dita juaj e lindjes?

April 9, 2016 0

Keltët e lidhnin çdo periudhë të vitit me një pemë të ndryshme. Pema, simbolikisht, përfaqëson jetën natyrore, atë që gjenerohet në mënyrë ciklike në tokë, lind, rritet dhe vdes. Sipas horoskopisë kelte, çdo individi i

Historia e vellove/ Pse i veshin nuset ato?

April 7, 2016 0

Përse nuset veshin vello? Çfarë domethënie kanë? Prej kur janë bërë një gjë tradicionale e çdo nuseje? E vërteta është se askush nuk është i sigurt për këtë. Vellot kanë filluar të përdoren në kohëra

Fotoja që po bën xhiron e botës dhe një baba hero

April 6, 2016 0

Anthony Dellegrazie, është djali nga Brooklyn SHBA, i cili qëndron në lot mbi trupin e të atit, Phil Dellegrazie, që shtyp me makinë nga një hajdut, ndërsa po përpiqej që ta ndalonte. “63-vjeçari pronar i

1 297 298 299 300 301 302