Kjo foto i shpëtoi jetën një babi

March 17, 2016 0

Kjo foto e këtij bebeje 11 muajsh, u bë shumë e përhapur në rrjetet sociale, duke krijuar mjaft meme. Fotoja e Sam apo siç është njohur ndryshe si ‘vogëlushi i suksesit’, u botua nga e ëma në

Ja si ishte Shqipëria e vitit 1988!

March 16, 2016 0

*Aurenc Bebja Në periudhën time universitare në Francë, një koleg student, ngaqë e dinte se jam shqiptar, më tha që dispononte një revistë të vjetër franceze, e botuar para viteve ’90, në të cilën flitej

Macja që shpëtoi vajzën autike

March 15, 2016 0

Iris Grace Halmshaw, 6-vjeçarja nga Leicestershire, dikur kishte frikë nga uji, por tani asaj i pëlqen të notojë në pishinë me shoqen e saj, një mace, dhe të luajë me të në vaskën e shtëpisë.

Paris/ Kulla Eiffel bardh e zi (Foto)

March 14, 2016 0

Këto foto bardh e zi të Kullës Eiffel janë realizuar me 9 mars 2016, nga Aurenc Bebja. Një sugjerim që vjen prej tij për Parisin nëpërmjet Kullës Eiffel bardh e zi. Çdonjëri prej jush, lexues të dritare.net,

Kopshti urban i së ardhmes në Indi (Foto)

March 9, 2016 0

Në Indi po planifikohet të ndërtohet një fshat ekologjik i quajtur Hyperions. Ai do ketë gjashtë kulla të mëdha me 36 kate, ndërtuar pothuajse tërësisht nga druri. Projekti përfshin apartamente, zyra dhe një nga kopshtet

30 shprehje frymëzuese nga gra që guxojnë

March 9, 2016 0

Në një ditë pa energji, e mbytur nga pesimizmi i njerëzve që të rrethojnë, që duan të të bindin që, vetëm sepse je vajzë, do e kesh gati të pamundur të arrish aty ku do

Çfarë duhet të dimë për 8 marsin?

March 8, 2016 0

Çfarë është Dita Ndërkombëtare e Gruas? E keni vënë re të shënuar edhe në kalendar, megjithëse nuk na duhen ditë pushimi të përcaktuara në kalendar për të festuar forcën dhe kurajën e grave, sepse ato

Pesë gratë që ndryshuan historinë e botës

March 8, 2016 0

SUSAN B. ANTHONY Avokate e famshme për të drejtat e grave. Në vitin 1872, për te ndaluar diskriminimin gjinor, u përpoq për të drejtën e votës për Zgjedhjet Presidenciale. Edhe pse nuk votoi dot, Amendamenti

A përfundoi në fund të oqeanit fluturimi MH 379?

March 7, 2016 0

Dy vjet më parë. Ora 0.41 e ditës së shtunë 8 mars 2014, në aeroportin e Kuala Lampurit, çohet në fluturim aeroplani MH370, me destinacion Pekinin. Orari i mbërritjes 06.30. Ora 01.19, një zë nga

Facebook, varreza e ardhshme virtuale

March 7, 2016 0

Më shumë profile të njerëzve të vdekur sesa të atyre të gjallë do të ketë në Facebook deri në fund të këtij shekulli, ka paralajmëruar një statisticien. Rrjeti social, që aktualisht ka 1.5 miliardë përdorues

Të paguhesh për të tymosur kanabis

March 1, 2016 0

Një eksperiment i NASA-s kërkon që personat pjesmarrës të kalojnë dy muaj në shtrat, duke tymosur kanabis, pa bërë asgjë. Personat që duan të marrin pjesë,  do të paguhen 18 mijë dollarë që të qëndrojnë në

1 288 289 290 291 292