Foto/ Kur dizajnerët kalojnë limitet a artit!

June 18, 2018 0

“Dizajni është si një frigorifer, kur është në rregull asnjë se vë re, kur prishet, të gjithëve iu merr vëmendje”, ka thënë dizajnerja Jamian Jolley. Dritare.net ju sjell një artikull për të gjithë ju që

Video/ UFO-t erdhën për Kupën e Botës!

June 17, 2018 0

Pas publikimit të një video nga një qytetare ruse, të shumta kanë qenë komentet, ku disa prej tyre shkruanin se bëhej fjalë për një objekt jashtëtokësor. Një person shkroi: “UFO-t erdhën për Kupën e Botës”

Foto të vërteta ,që do ju impresionojnë!

June 17, 2018 0

Duket sikur realiteti është i lehtë për t’u kuptuar dhe parashikuar, por bota gjen gjithmonë gjëra për të na mahnitur duke na ofruar pamje të rralla. Për shembull, një karkalec rozë apo gjurmë dinozaurësh. Është

Fotografi që s’kanë nevojë për photoshop!

June 16, 2018 0

Mund të duket se realiteti është i lehtë për t’u kuptuar dhe parashikuar, por bota jonë ende gjen gjëra për të na habitur, si një karkalec rozë, një qiell jeshil ose ndërtesa të çuditshme. Është

E rrallë/ Tornadoja godet plazhin e Semanit

June 15, 2018 0

Një tornado e pazakontë për vendin tonë ka goditur pasditen e sotme plazhin e semanit në Fier. Prej dy ditësh, Shqipëria është përfshirë nga reshje shiu, jo fort të zakonta për muajin. Një nga shkaktarët

Russi 2018/ Vjehrri dhe dhëndri luajnë bashkë në Botëror

June 15, 2018 0

Si asnjëherë më parë, kampionati botëror “Rusi 2018” sjell një statistikë vërtet speciale. Vjehërr e dhëndër luajnë bashkë te një ekip. Portieri 45 vjeçar i Egjiptit, Esam El-Hadari, është vjehhri i futbollistit Kahraba, i cili

Këto foto do ju bëjnë ditën më të bukur!

June 15, 2018 0

Psikologët kanë vërtetuar se  të rinjtë janë të prirë të bien në depresion nga mërzia, por mos u shqetësoni, sepse dritare.net me foto që ka sjellë do të largojë gjithë mërzinë që ju mund të

Shikoni dallimet më interesante, mes meshkujve dhe femrave!

June 15, 2018 0

“Femrat janë të komplikuara, ndërsa meshkujt janë të thjeshtë”, është ky përkufizimi që përdorin burrat në mbarë botën. Sigurisht ka femra që e kundërshtojnë  dhe përpiqen të vërtetojnë të kundërtën. Por, përsëri është një betejë

1 2 3 4 292