Ja çfarë ëmbëlsire të zgjedhësh, për Pashkë!

March 27, 2016 1

Sot janë Pashkët Katolike. Është e diel feste dhe të gjithëve na shijon një ëmbëlsirë për drekë, ose dhe darkë. Por çfarë të zgjedhim? Cila është e duhura, sot për Pashkë? Ne të dritare.net, ju sigurojmë, që

Dritare.net ju uron gëzuar Pashkët Katolike!

March 27, 2016 0

Pashkët shënojnë ringjalljen e Jezu Krishtit pas kryqëzimit, ringjallje që simbolizon besimin te Zoti, shpresën për të gjithë bësimtarët. Festa e Pashkëve simbolizon ringjalljen e Krishtit, pas kryqëzimit të tij dhe është festa me e

Sot ndryshoi ora, shkoi 1 orë përpara

March 27, 2016 0

Akrepat e orës do të lëvizin 60 minuta përpara, në datën 27 mars. Këtë të dielë do të flemë një orë më pak, pasi ora 7:00 e mëngjesit me orën e re do të jetë

Fitojnë anglezët 3-2 ndaj gjermanëve në Olympiastadion.

March 26, 2016 0

Për të parën herë në një ndeshje futbolli janë vendosur bodyscaner. Në Olympiastadion, ku zhvillohej ndeshja Gjermani-Angli, siguria ishte prioriteti kryesor. Në asnjë botëror apo europian nuk ka pasur masa të tilla sigurie. Sa i

Kokëdhima i tregon dhëmbët Gjikës që ta shikojë Ruçi.

March 26, 2016 0

Ka një përplasje shpatash në distancë ndërmjet ish bashkiakut të Vlorës Shpëtim Gjika dhe të dërguarit kryesor të Ramës për ish Zonën e Parë Operative, Vlorë-Gjirokastër-Sarandë. Mesa duket ka lidhje me një ironi të para

Shkodër, kapet municion për luftë

March 26, 2016 0

Një hetim 6 mujor ka çuar tre persona në pranga gjatë operacionit të koduar “Porosia”, pasi iu gjetën arsenal armësh dhe lëndë shpërthyese në automjetin ku ata udhëtonin. Mësohet se në pranga është vënë Flamur

De Biazit i pëlqeu ndeshja

March 26, 2016 0

De Biazi ka folur para mediave austriake pas miqësores së sotme dhe nuk e ka fshehur aspak zhgënjimin për dy golat e pësuar në mënyrë amatore. “Natyrisht që ishim të vetëdijshëm se do kishim një

Humbin miqësoren kuqezinjtë

March 26, 2016 0

Ka përfunduar me disavantazhin 2 me 1 miqësorja Austri – Shqipëri. Goli i kuqezinjve me autor Lenjanin, ka ardhur pas dy golave të pësuar.  

Marshimi “Kundër frikës”, anullohet nga frika.

March 26, 2016 0

Anëtarët e organizatës proEsplora, kanë kërkuar të organizojnë nesër në Bruksel një marshim në përgjigje të sulmeve terroriste të ndodhur në 22 mars, me motivin “kundër frikës”. Marshimi parashikonte nisjen nga sheshi i Bursës, ku

Mirela Kumbaro rrëfen a qau për Ramën …

March 26, 2016 0

E ftuar në emisionin Oktapod të Turjan Hyskës, Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro, iu përgjigj pyetjeve “jo protokollare” të moderatorit. Sipas Kumbaros, edhe pse ka kritika në mediat sociale për administrimin e kulturës në vend,

Gërdeci, krimi gjithëpërfshirës

March 26, 2016 0

Nga Dritan Hila

Sëfundmi është lajmëruar se do të dalë filmi që bën fjalë për ngjarjet e lidhura me me një nga historitë më të mëdha të korrupsionit në Shqipëri

1 3,565 3,566 3,567 3,568 3,569 3,617