Me refugjatët sirianë në Konicë

March 12, 2016 0

162 refugjatë sirianë kanë mbërritur mesditën e së premtes me 3 autobusë në qytetin e Konicës në Greqinë veriore, pranë kufirit me Shqipërinë. Sipas raportimeve, ky është qyteti i parë që pret refugjatë. Sot ka

Përleshje në Çikago për Donald Trump

March 12, 2016 0

Një takim elektoral i kandidatit republikan për president Donald Trump, i planifikuar për të premten në mbrëmje në Universitetin e Çikagos, u anulua për shkak të shqetësimeve të sigurisë. Mijëra pjesëmarrës, mbështetës dhe kundërshtarë të

Berisha: Rama vishet me kostum 25 mijë euro

March 11, 2016 0

Sali Berisha ka ndjekur me vëmendje të madhe intervistën e kryeministrit Rama përballë Blendi Fevziut. Dhe, ka nxjerrë përfundimet e tij. “Te dashur miq, ata qe paten durimi te ndjekin Edi Ramen mbreme ne “Opinion”,

Komuniteti Mysliman përgënjeshtron: Lista e falsifikuar

March 11, 2016 0

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka përgënjeshtruar letrën e publikuar sot në media, të cilën pretendohej se KMSH- ja ia kishte dërguar prokurorisë, ku e informonte për 28 personat e dyshuar për lidhje me terrorizmin. “Komuniteti

Të rrezikshëm/ Ja 28 emrat sipas Komunitetit Mysliman

March 11, 2016 0

Një vit më parë, më 17 shkurt 2015, Komunitetit Mysliman Shqiptar me anë të një shkrese të klasifikuar “Sekret” i dërgonte Prokurorisë së Krimeve të Rënda një listë me 28 besimtarë, mes tyre dhe imamë

Historia e Lules, që vrau burrin me sëpatë

March 11, 2016 0

Gazetarja Eni Vasili në librin e saj ka koleksionuar histori nga më të ndryshmet, ku gratë shqiptare rrëfejnë krimin e tyre. Njëra prej tyre, Lule Doçi, e lindur në vitin 1963, në fshatin Cedhi të Kurbinit

Ja dëshmia e Shkëlqim Canit për serverin e tatimeve

March 11, 2016 0

Ish Ministri i Financave, Shkëlqim Cani është paraqitur para Komisionit Hetimor të ngritur për çështjen e serverit të tatimeve. I pyetur se përse kishte krijuar grupin e Auditit, Cani tha se, nuk ishte bërë testimi i sistemit

Ksera: Nuk mësohem dot.

March 11, 2016 0

Ish-ministri i Punës Spiro Ksera ka depozituar një kërkesë në Kolegjin Penal të Gjykatës së Lartë për lirim të menjëhershëm nga burgu. Më 18 shkurt Apeli nuk e liroi Kserën nga burgu dhe pse ky

Këshilltari i Ministrisë së Financave hetohet nga FBI-ja

March 11, 2016 0

Knidi (Kssidi) Bashari,këshilltari i Ministrisë së Financave, është vënë nën lupën e Byrosë Federale të Hetimit në SHBA, pasi rezulton i implikuar në një megamashtrim kompjuterik dhe mashtrime me transferta elektronike. 41-vjeçari Bashari është gjurmuar prej

1 3,421 3,422 3,423 3,424 3,425 3,460