Viti i brishtë, origjina dhe mite

February 29, 2016 0

E quajnë vit të brishtë dhe për të ka shumë bestytni. Disa e quajnë viti që as duhet të puthësh gra dhe as duhet të marrësh ryshfet. Të tjerë, si viti që mbush fuçi dhe

Ndocaj: Ja zhgënjimi im

February 29, 2016 0

Deputeti Eduart Ndocaj i ka përmbledhur të gjitha ngjarjet e javës që shkoi, në një fletë ditari. Ai ka shkruar me zhgënjim të madh për ngjarjet dhe situatën politike në Shqipëri, dhunën në Kuvend dhe

“Shok” mundet nga “Stutterer”

February 29, 2016 0

Të gjithë shqiptarët i kishin sytë nga “Dolby Theatre” në orët e para të ditës së hënë, në pritje të ndarjes së çmimeve Oscar, ku për herë të parë ishte i nominuar një film shqiptar.

Donald Trump: Musolini? Tingellon bukur.

February 28, 2016 0

“Më mirë të jetosh një ditë si luan, sesa njëqind ditë si dele”. Ka qenë kjo frazë e Musolinit që Donald Trump, kandidati republikan kontrovers në garën presidenciale në SHBA, ka ritwituar nga llogaria «ilduce2016»

Situata politike sipas Hilës dhe Hoxhës në “FAKT”

February 28, 2016 0

Të ftuar në emisionin “Fakt” të gazetarit Çim Peka, analistët Artan Hoxha dhe Dritan Hila kanë komentuar aktualitetin politik, sa i përket rikthimit në Kuvend të Armando Prengës, nëse opozita duhet ta braktisë Parlamentin dhe

Ja çfarë mund ta ndryshojë Shqipërinë!

February 28, 2016 0

Cilët janë sektorët që do të formësojnë rritjen ekonomike të qëndrueshme në të ardhmen afatmesme e afatgjatë. Si do të zëvendësohen remitancat, ndërtimi e sektorë të tjerë që po shkojnë drejt maturimit. Si mund të

Fatmir Xhafaj: Gjithçka në PS është normale

February 28, 2016 1

Ka mbaruar zgjedhja e delegatëve për kongresin e radhës të PS, i cili do të quhet përfundimisht i mbyllur në datën 5 mars kur do të votojnë strukturat e Gjirokastrës dhe Vlorës, ku drejton superdeputeti

EKSKLUZIVE/ RENATO COOKING/ DREKË ME VJEHRRËN

February 28, 2016 1

Shef Renato ndan sot me dritare.net një recetë për drekë me vjehrrën. Çfarë të bëni për ta çuditur nënën e burrit tuaj dhe burrin tuaj njëkohësisht. Përshëndetje edhe sot nga unë! Mezi e presim këtë

Patentat: Ja ndryshimet e reja

February 28, 2016 0

Pas hyrjes në fuqi të ndryshimeve të Kodit Rrugor, reduktohen dokumentet që plotë­sohen për të aplikuar për patenta, kurse mosha e afateve të përdorimit të patentës është rritur. Kreu i Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimeve

1 3,300 3,301 3,302 3,303 3,304 3,332