Çfarë shkruante Ardian Klosi për Gërdecin?

March 16, 2016 0

Resmije Osmani 18 vjeç pati një vdekje të tmerrshme. Babai i saj dhe nëna (në foto me Resmijen) u vetëvranë pas Gërdecit. Resmija la pas një foshnje 4 muajshe ditën e shpërthimit. Një nga librat

Përplaset ministrja Milena Harito me Çim Pekën./video

March 15, 2016 2

Një ndër projektligjet e debatuara së fundmi është ai për gazetarinë elektronike e cila kohët e fundit ka marrë përhapje të madhe. Kostot relativisht të ulëta për mbajtjen e një blogu apo portali, dhe përhapja

Amerika, jo viza për politikanët e korruptuar

March 15, 2016 0

Drejtori i zyrës për çështjet e Evropës Jugore dhe Qendrore në qeverinë amerikane, Thomas Yazdgerdi ka thënë në një intervistë për “Zërin e Amerikës” se SHBA-të mund të refuzojnë viza edhe për politikanët e korruptuar

4 shtatori i Nënë Terezës

March 15, 2016 0

Papa Françesku ka njoftuar se Nënë Tereza shpallet shenjtore më 4 shtator. Procedura do të zhvillohet në Bazilikën e Shën Pjetrit gjatë Jubileut të Mëshirës dhe jo në Kalkuta, siç shpresonte Kisha Katolike në Indi.

Sondazh i Dritare.net: Gërdeci duhet rigjykuar

March 15, 2016 0

8 vjet më parë, një shpërthim i fuqishëm më Gërdec do trondiste jo vetëm këtë fshat por gjithë Shqipërinë. Një tragjedi që do linte pas 26 viktima dhe shumë jetë të tjera të shkatërruara. Shpërthimi

Një bust për Papa Françeskun në Tiranë

March 15, 2016 0

Është përuruar në Tiranë busti i Papa Françeskut, në qendër të qytetit konkretisht tek Këmbana e Paqes në sheshin përpara Piramidës. Ky bust vendoset në tre vjetorin e zgjedhjes së Papa Françeskut në krye të

Ngjela kërcënon Ramën seriozisht.

March 14, 2016 0

Ka kaluar pa vëmëndjen e publikut një tentativë e kohëve të fundit e partive të vogla për t’u organizuar si kundërpeshë ndaj mospërfilljes nga partitë e mëdha. Megjithëse në koalicione të ndryshme, ato nuk kanë

Ekskluzive/ Në shtëpinë e protestuesve të majtë

March 14, 2016 0

Logu i Shkëndijes është një klub social dhe rinor. Është qendra e të rinjve që protestuan kundër ndërtimit të Parkut tek Liqeni Artificial. E të rinjve që protestuan kundër reformës së arsimit për rritjen e

Foto/Siria, 5 vitet e një tmerri pafund

March 14, 2016 0

[cycloneslider id=”siria-5-vjetet-e-nje-tmerri-pa-fundfoto”] 5 vjet perpara, ne 15 mars, filluan demonstratat e para ne Siri, kunder rregjimit te Bashar Al Asad. Ishte guri i fundit qe pritej te binte ne dominone arabe. Por u kthye ne

1 3,297 3,298 3,299 3,300 3,301 3,339