Mbifaturimet e ujit, shkarkohet Drejtori i UKT, Neritan Gjojdeshi

February 22, 2016 0

Bordi i Asamblesë së Ujësjellës-Kanalizimeve të Tiranës, me aksionerë Bashkinë e Tiranës, Bashkinë e Kamzës dhe Bashkinë e Vorës, zhvilloi sot një mbledhje emergjente për të verifikuar dhe diskutuar në detaje të gjithë situatën problematike

Mbyllet gazeta “Shqip”

February 22, 2016 0

Gazeta “Shqip” nuk do të dalë më në treg çdo ditë sikundër ka qenë deri më tani. Drejtuesit e saj kanë vendosur ta mbyllin versionin e përditshëm në print, me përjashtim të fundjavës kur do

Reagon Rama: Vajmedet PD ku u katandise

February 22, 2016 0

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas protestave të Partisë Demokratike te parku i Liqenit Artificial në Tiranë si dhe tek Bashkia. Rama shkruan ne Twitter: “Vajmedet PD ku u katandis, nga rruga e luftës me diktaturën

Bushati dhe Tahiri në Vjenë për krizën e refugjatëve

February 22, 2016 0

Shqipëria mund të përfshihet zyrtarisht në krizën e emigrantëve që ka goditur Evropën. Dy ministrat e qeverisë shqiptare, ai i Brendshëm Saimir Tahiri dhe ministri i Jashtëm Ditmir Bushati do të marrin pjesë në një

1 3,173 3,174 3,175 3,176 3,177 3,198