Vritet me thikë 39 vjeçari, pranga autorit të dehur

February 20, 2016 0

Policia e Tiranës ka arritur të arrestojë të dyshuarin si autor të ngjarjes së Shkozës, ku një 39-vjeçar humbi jetën si pasojë e plagëve të marra nga një mjet prehës. Uniformat blu të kryeqytetit arrestuan

Shqipëria e zvogëluar nën dominimin e meshkujve

February 20, 2016 0

Ulet numri i popullsisë në Shqipëri. Ulja e lindjeve dhe emigrimi, ka bërë që Shqipëria në fillim të këtij viti të ketë 6276 banorë më pak se vitin e kaluar. Të dhënat zyrtare të INSTAT

Zi në botën e kulturës. Vdes Umberto Eco

February 20, 2016 0

Të premten në ora 22.30, sipas njoftimit të dhënë nga familja, ka vdekur në shtëpine e tij Umberto Eko. I lindur në 5 Janar 1932, në Aleksandri, ishte shkrimtar, mjeshtër i komunikimit publik, semiolog, dhe

Triumfon Gjetan Keta, mposht me “KO” turkun Uzun

February 19, 2016 0

Ka përfunduar me triumfin e Gjetan Ketës, me të ashtuquajturin “Knock Out” teknik, pas dorëzimit të kundërshtarit të tij turk, Turgaj Uzun, ndeshja e shumëpritur e boksit e vlefshme për titullin interkontinental në ËBC. Ndeshja

Talenti i ri i Kim Kardashian, flet shqip

February 19, 2016 0

Seks simboli i showbiz-it, Kim Kardashian ka befasuar në videon e publikuar nga grimieri i saj me origjinë shqiptare. Siç shkruan Mario, i cili merret prej vitesh tashmë me imazhin e 35-vjeçares më të famshme

Intervistë e Haradinajt pas vendimit të tij të sotëm

February 19, 2016 0

Në një zhvillim të papritur, kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj vendos të heqë dorë nga mandati i deputetit. Përmes një deklarate zoti Haradinaj shprehet se ky vendim pason atë që ai

Mos e besoni po deshët, por e thotë Jozefina

February 19, 2016 0

Kalimi i moshës, zbutka edhe Jozefinën. Njeriu që kërcënonte me nxjerrje prej zhelesh socialistët kur ishin në opozitë apo fajesonte Berishën që nuk ju dha plumb ballit, tani është e shqetësuar për zhvillimet në Kosovë

Arrestohet ndërtuesi Arben Rreli

February 19, 2016 0

Agjentë të policisë së Tiranës kanë vënë në pranga këtë të premte biznesmenin Arben Rreli, aktiv në fushën e ndërtimeve. Lajmin e bëjnë të ditur burime policore zyrtare, sipas të cilave Rreli akuzohet për ndërtime të

Joleza mesazh Ramës: Nuk jam e vogël, jemi homologë

February 19, 2016 0

 Nuk është e thënë të pushojnë reagimet ndaj reagimeve të kryetares së FRESSH, Joleza Koka, pavarësisht insistimit të Ramës që ta lenë të qetë pasi është e vogël. Më e fundit e saj, ishte barazvlefshmëria

Korça përplas Blushin me Ramën

February 19, 2016 0

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi zhvilloi pasditen e sotme një takim me mbështetësit e tij në qytetin e Korçës. Temë e bashkëbisedimit të Blushit me përfaqësuesit e strukturave lokale të PS-së të qytetit Juglindor

Vetëm PS e ndryshon Shqipërinë

February 19, 2016 0

Kryeministri Edi Rama ka qenë pasditen e së premtes në Korçë, në një aktivitet për anëtarësimet e reja në PS. Ajo që PS po bën në 2 vjet e gjysmë është një motiv shumë i fortë

Neranxi, himarjotëve: Pa pronë, jeni askushi

February 19, 2016 0

Kreu i shoqatës për Mbrojtjen e Tregtarëve dhe Tregut të Shqipërisë, ish-deputeti Nikollaq Neranxi, në një postim në rrjetet sociale ku u drejtohet himariotëve thotë se “pa pronë jemi askushi dhe pa dinjitet”. Postimi i

1 3,169 3,170 3,171 3,172 3,173 3,190