E vërteta e Albulenës

February 23, 2016 0

Albulena Haxhiu ishte lajmi kryesor i protestës së opozitës së Kosovës më 17 shkurt. Pas dhunimit nga policia në ambientet e Kuvendit, ajo u përfol edhe nga media për futjen e një bombule gazi lotësjellës

Eduard Ndocaj hidhet në ofensivë. Heshtje në PS

February 23, 2016 1

Nuk ndalet ofensiva e deputetit të Lezhës Eduard Ndocaj. Menjëherë pas mbledhjes së grupit parlamentar, ai ka deklaruar se PS, do të marrë 1 milion shuplaka. E bazon këtë parandjenjë të tij tek mosrealizimi i

Biznesi në protestë me në krye Neranxin

February 23, 2016 0

Nikollaq Neranxi u ka bërë thirrje që të gjithë punonjësve të kompanisë së tij dhe jo vetëm tyre, por të gjithë biznesmenëve, për të protestuar përpara Bashkisë së Tiranës për rritjen e taksave.Thirrja është publikuar

Nishani kërkon shfuqizimin e ligjit të pronave

February 23, 2016 0

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani i ka dërguar një kërkesë Gjykatës Kushtetuese, për shfuqizimin e ligjit të pronave. Lajmi bëhet i ditur në faqen zyrtare të Presidencës, ku sqarohet se kreu i shtetit e konsideron

Gjykqi i Kumanovës/ Gazetarët bojkotojnë seancën

February 23, 2016 0

Ka filluar gjykimi i 29 anëtarëve të ‘Grupit të Kumanovës’ në Gjykatën Themelore Shkupi 1. Gazetarët që ndodhen para gjykatës,  po e bojkotojnë seancën gjyqësore pasi sioas tyre nuk u janë siguruar kushte dhe hapësira të përshtatshme

Albin Kurti çohet i prangosur në gjykatë

February 23, 2016 0

Policia e Kosovës ka çuar deputetin e Vetëvendosjes, Albin Kurti të prangosur në gjykatë. Për shkak të mungesës së tij në seancën e kaluar, është lëshuar urdhri për sjelljen me detyrim të tij. Në gjykatë janë sjellë edhe deputetët

Parku dhe Qytetaret | Pj.1 – 22 Shkurt 2016

February 23, 2016 0

Debat në studio mes Bashkisë, analistëve dhe protestuesve të shoqërisë civile, duke dashur të kemi një ballafaqim idesh, pro dhe kundër ndërtimit dhe jo përplasje politike. Te ftuar Joni Baboçi, Bashkia Tiranë / Eljan Tanini,

1 3,027 3,028 3,029 3,030 3,031 3,052