Aktorët turq lidhen pas shumë vitesh miqësi!

August 18, 2018 0

Aktorja e njohur për rolin e saj si Ejshan nga seriali “Ezel” Cansu Dere dhe aktori i njohur si Kerem nga seriali “Shoqëri e Lartë”, Engin Ozturk kanë një miqësi prej shumë vitesh. Dritare.net informon

Si të zbukuroni kuzhinën me lule dhe bimë aromatike

August 18, 2018 0

Blerja e bimëve të reja ose të përshtatshme për gatim është e sigurt se do të jetë një ndër ndërhyrjet më ekonomike të modernizimit. Ngjyra e gjelbër  e bimëve ndikon pozitivisht në humorin tonë dhe

Ja kush është shtëpia e ëndrrave për Behlulin!

August 18, 2018 0

Aktori i njohur si Behlul nga seriali “Dashuri e Ndaluar”, Kivanç Tatlitug është në kërkim të shtëpisë së ëndrrave. Dritare.net informon se ai ka nisur pushimet në Marmaris të Turqisë dhe ky vend i ka

Bllokohen 27 ton mish me Salmonelë

August 18, 2018 0

27 ton mish i infektuar me salomonelë që vinte nga Brazili janë bllokuar nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit. AKU shpjegon, se në këtë periudhë të temperaturave të larta, e shtimit të volumit të tregtisë në

Tragjedia në Genova, shkon në 41 numri i viktimave

August 18, 2018 0

Është rritur bilanci i tragjedisë të ndodhur pak ditë më parë në Genova të Italisë. Nga shembja e urës Morandi kanë humbur jetën 41 persona ndër të cilët edhe dy shqiptarë. Viktimat e fundit ishin

1 2 3 4 5 3,451