Daria Bignardi, drejtoresha e re e Rai-3

Shkurt 24, 2016 0

Daria Bignardi, autorja dhe moderatorja e dashur e Italianëve, jo pak e njohur edhe nga shqiptarët, për emisionet, librat dhe shkrimet e saj, sapo është emëruar drejtore e Rai-3. “Thirrja e Rai-t ishte surprizë edhe

Kujdes, tani është shkencor rreziku i saj

Shkurt 24, 2016 0

Një vendim historik kundër Johnson & Johnson i akuzuar për mos paralajmërimin e klientëve të saj për rreziqet e pudrës. Në Misuri Jackie Fox, i biri i Marvin Salter, gruas së vdekur në vitin 2015

Anika Dokles nuk i del e keqja

Shkurt 24, 2016 0

Anika Dokle ka botuar në facebook një foto të dyshes Veliaj-Mazniku në kohën që si pjesë e “Mjaftit”, sulmonin qeverinë socialiste të drejtuar nga Fatos Nano, por faktikisht për shkak edhe të jetës hedonistike të

Protestat e Shqipërisë së re

Shkurt 24, 2016 0

Gjithnjë e më shumë protesta në Shqipëri po vijnë nga grupe profesionale të interesit, si biznesmenët apo ambientalistët, që janë të vendosur të mos manipulohen nga partitë politike të stilit të vjetër. Protestat që nuk

Pagesa e parkimeve sipas zonave (Foto)

Shkurt 24, 2016 0

Rruga ‘Gjin Bue Shpata”, pranë stadiumit “Dinamo”, dhe Bulevardi Deshmorët e Kombit jane dy rrugët e para që do aplikohet parkimi publik me pagesë nga Bashkia e Tiranës. Çdo qytetar që nuk është banorë i

Kushtetuesja rrëzon Kuvendin për mandatin e Koço Kokëdhimës

Shkurt 24, 2016 0

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar Kuvendin për mandatin e deputetit të Vlorës, Koço Kokëdhima, pasi sipas saj vendimi i parlamentit për Kokëdhimën është anti­ kushtetues. Vendimi për Kokëdhimën u mor pas kërkesës së partisë demokratike lidhur me ndërprerjen

Ja shqiptarët që punësohen nga gjermanët

Shkurt 24, 2016 0

Ofertat për punësim ligjor në Gjermani, duket se kanë ulur valën emigratore, përfshirë këtu edhe shqiptarët. Ambasadori gjerman në vendin tonë Helmut Hofman tha se përmes arsimit profesional që dy vitet e fundit ka marrë

Kinë/ Braktisja e prindërve dënohet me ligj

Shkurt 24, 2016 0

Në Kinë ekziston një ligj që nuk të lejon të braktisësh prindërit. Është ilegale nëse braktisni prindërit tuaj pasi ata kanë mbushur të 60-tat. Ligji i detyron fëmijët t`i vizitojnë sa më shpesh pas kësaj

1 2,862 2,863 2,864 2,865 2,866 2,889