Shpërthen makina e një polici në Shkodër

June 19, 2018 0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Shkodër. Një sasi tritolit i është vënë makinës së policit Agim Bushgjoka.  Sipas policisë nuk ka dëmtime në njerëz, por vetëm dëme materiale në mjetin

Fadil Berisha: Lufta e Kosovës më ndryshoi jetën

June 19, 2018 0

Fadil Berisha, fotografi shqiptar me famë botërore, në një intervistë ekskluzive në Interaktiv të KTV-së ka treguar se si lufta e Kosovës ia ka ndërruar jetën.   Ai ka thënë se gjithçka kishte nisur kur

Ja çfarë bëri Rama, pas takimit me ambasadorët!

June 19, 2018 0

Të hënën në Pallatin e Brigadave, kryeministri pati një takim me ambasadorët e përfaqësues të huaj në Tiranë për t’i njohur dhe ftuar të kontribuojnë në projektin 100 fshatrat. Në  fund të takimit, të gjithë

Trumpi ia ka zili Kim Jong-unit

June 19, 2018 0

Nga Roger Cohen Shtetet e Bashkuara të Amerikës tani e kanë një president, i cili do t’u thoshte gjermanolindorëve më 1961, me rënien e Murit të Berlinit, se liderët sovjetikë dhe gjermanolindorë duhej përshëndetur për

Si do jetë moti, e martë 19 qershor

June 19, 2018 0

Dita e sotme ka nisur me mot me diell. Pjesa e parë e ditës do të jetë e tillë, ndërkohë që pas mesditës sipas sinoptikanëve do të kemi shtim të vranësirave, të cilat do të

Ja cfarë bëri Rama, pas takimit me ambasadorët!

June 19, 2018 0

Sot në Pallatin e Brigadave, kryeministri pati një takim me ambasadorët e përfaqësues të huaj në Tiranë për t’i njohur dhe ftuar të kontribuojnë në projektin 100 fshatrat. Ne fund të takimit, të gjithë patën

1 2 3 3,194