Lëri universitetet private Linditë dhe shiko publikun!

February 10, 2018 0

Nga Dritan Hila Sot ministrja e arsimit kishte dalë në një panel ku performonin pronarë universitetesh private dhe tregonin arritjet e tyre. Lindita Nikolla thoshte që akreditimi i universiteteve unifikoi standartet. Po Lindita. I bëri

Çfarë tha Dash Shehi që nervozoi Edi Ramën

February 9, 2018 2

Nga Dritan Hila Ditën e enjte me një performancë që donte të imitonte atë të viteve të para, Edi Rama pa përmendur emër u përpoq të bënte qesharak një nga emrat e përveçëm dhe domethënës

Arrestimi cironkave që mund të sjellë peshqit

February 2, 2018 0

Nga Dritan Hila Arrestimet e disa drejtorësh rrugësh kanë ngjallur një lloj ilariteti që nuk lidhet me entuziazmin. Një pjesë janë skeptikë se të ndaluarit nuk janë peshqit që prisnin, ndërsa pjesa tjetër nuk besojnë

Sekreti i marrëveshjes së detit

January 30, 2018 0

Nga Dritan Hila Çështja e detit është hapur edhe një herë duke shkaktuar furtunë në opinion, ku si gjithmonë ata që dëgjohen më shumë janë tifozët, dhe në rastin shqiptar, ndodh që si tifozët ashtu

Opozita duhet të pranojë ofertën e Ramës!

January 29, 2018 0

Nga Dritan Hila Sot Edi Rama i hodhi opozitës një ofertë: Hajdeni të punojmë për reformën zgjedhore. E shoqëroi me fjalët e zakonshme të propagandës, sikur opozita nuk duhej të turpërohej edhe për këtë çështje

Halli që ka opozita

January 28, 2018 0

Nga Dritan Hila Të ankohet pushteti kundër opozitës së Lulzim Bashës në këto katër vjet e gjysëm, i thonë të jesh mosmirënjohës. Gjithë këtë periudhë, opozita ka bërë 3-4 protesta dhe një periudhë fushimi në

PD i duhen kauzat, jo të gjobisë Vilma Nushin

January 25, 2018 0

Nga Dritan Hila Sot në parlament kryetari i opozitës Lulzim Basha foli për kauzat për të cilat njerëzit duhet të dalin në protestë. Dhe ka kauza pa fund për të cilat njerëzit duhet të mbushin

Lutemi pak transparencë me grekun

January 23, 2018 0

Nga Dritan Hila Politika e jashtme e Edi Ramës ka një lloj përqasjeje me okultizmin e tenderave që shpërndan lart e poshtë. Përjetuam takimin e dytë të ministrave të jashtëm Bushati dhe Kotzias dhe ajo

Një dyfek për vlonjatët

January 19, 2018 0

Nga Dritan Hila Rilindja Urbane e propaganduar për shumë vite nga qeveria Rama dhe e propozuar si projekt për vitet që vijnë, është një fiasko ekonomike në Belsh apo Ersekë; një aferë betonizimi në Durrës;

Mësimi nga vdekja e Oliver Ivanoviç

January 16, 2018 0

Nga Dritan Hila Nëse Oliver Ivanoviç do të ishte vrarë 25 vjet më parë, Milosheviç do ta kishte shfrytëzuar dhe, sot në darkë shtëpitë e Kosovës do të ishin nën ankthin e paramilitarëve që do

Xakja, historia e një artisti të hekurit

January 14, 2018 1

Nga Dritan Hila Gëzimin e kam njohur rastësisht para tre viteve kur kërkoja një kovaç për të bërë disa punime hekuri artistike. Ishte e vështirë pasi nuk ka më njerëz të këtij zanati. Të gjithë

Policia që duam dhe rroga që nuk i japim

January 13, 2018 0

Nga Dritan Hila Sot kryeministri Rama ka qenë kritik me policinë e shtetit në 105 vjetorin e themelimit të saj. Në fakt mund të gjente çdo ditë tjetër nga ato të katër vjetëve të Sajes

1 2 3 4 5 15