Grida, dhe kotësia e një sulmi

Shkurt 12, 2018 1

Nga Dritan Hila Sot është shpërndarë një bisedë që pretendohet së bëhet mes deputetit Ervin Salianjit dhe koleges së tij Grida Duma. Me thënë të drejtën, nuk do të kisha fare dëshirë ta lexoja, por

Lëri universitetet private Linditë dhe shiko publikun!

Shkurt 10, 2018 0

Nga Dritan Hila Sot ministrja e arsimit kishte dalë në një panel ku performonin pronarë universitetesh private dhe tregonin arritjet e tyre. Lindita Nikolla thoshte që akreditimi i universiteteve unifikoi standartet. Po Lindita. I bëri

Çfarë tha Dash Shehi që nervozoi Edi Ramën

Shkurt 9, 2018 2

Nga Dritan Hila Ditën e enjte me një performancë që donte të imitonte atë të viteve të para, Edi Rama pa përmendur emër u përpoq të bënte qesharak një nga emrat e përveçëm dhe domethënës

Arrestimi cironkave që mund të sjellë peshqit

Shkurt 2, 2018 0

Nga Dritan Hila Arrestimet e disa drejtorësh rrugësh kanë ngjallur një lloj ilariteti që nuk lidhet me entuziazmin. Një pjesë janë skeptikë se të ndaluarit nuk janë peshqit që prisnin, ndërsa pjesa tjetër nuk besojnë

Sekreti i marrëveshjes së detit

Janar 30, 2018 0

Nga Dritan Hila Çështja e detit është hapur edhe një herë duke shkaktuar furtunë në opinion, ku si gjithmonë ata që dëgjohen më shumë janë tifozët, dhe në rastin shqiptar, ndodh që si tifozët ashtu

Opozita duhet të pranojë ofertën e Ramës!

Janar 29, 2018 0

Nga Dritan Hila Sot Edi Rama i hodhi opozitës një ofertë: Hajdeni të punojmë për reformën zgjedhore. E shoqëroi me fjalët e zakonshme të propagandës, sikur opozita nuk duhej të turpërohej edhe për këtë çështje

Halli që ka opozita

Janar 28, 2018 0

Nga Dritan Hila Të ankohet pushteti kundër opozitës së Lulzim Bashës në këto katër vjet e gjysëm, i thonë të jesh mosmirënjohës. Gjithë këtë periudhë, opozita ka bërë 3-4 protesta dhe një periudhë fushimi në

PD i duhen kauzat, jo të gjobisë Vilma Nushin

Janar 25, 2018 0

Nga Dritan Hila Sot në parlament kryetari i opozitës Lulzim Basha foli për kauzat për të cilat njerëzit duhet të dalin në protestë. Dhe ka kauza pa fund për të cilat njerëzit duhet të mbushin

Lutemi pak transparencë me grekun

Janar 23, 2018 0

Nga Dritan Hila Politika e jashtme e Edi Ramës ka një lloj përqasjeje me okultizmin e tenderave që shpërndan lart e poshtë. Përjetuam takimin e dytë të ministrave të jashtëm Bushati dhe Kotzias dhe ajo

1 2 3 4 14