Intervista

February 8, 2016 4

Nga Rudina Xhunga Nexhmije Hoxha, do të japë sonte, intervistën e saj të fundit. Është lamtumira e saj, rrëfimi i një jete që nisi në Manastir dhe po mbyllet ne Laprakë. Është mesazhi i saj,

Kadare dhe kronika e Shqipërisë- Nga Rudina Xhunga

February 1, 2016 0

01 Shkurt 2016   Një nga gjërat më të bukura të këtij viti ishte rindërtimi i shtëpisë së Ismail Kadaresë, në Gjirokastër. Shtëpia e Kadaresë, jo vetëm do të presë mijëra vizitorë, shqiptarë që e

Banaliteti i qeverisjes së Ramës

January 18, 2016 1

Nga Dritan Hila Kur në konferencë e tij të fundit për shtyp Kryeministri Edi Rama deklaroi se “nuk do të ketë zëvendësime ministrash në qeveri pasi nuk ka të tillë të korruptuar dhe, nëse ka

Një kapiten pa busull!

November 1, 2015 0

Kryefjala e Kryeministrit këtë javë ka qenë ekonomia. Filloi me Jaguarët, dhe pastaj vazhdoi me taksat e biznesit të vogël. Kjo e fundit, është më e rëndësishme, pasi duket qartas se zoti Rama nuk ka

1 13 14 15