Blushi dhe Robert Çamçakëzi.

March 9, 2016 0

Nga Dritan Hila Përpjekjet për ta paraqitur Ben Blushin si një variant i ri i “Robert Çamçakizit”, vjen nga nevoja e dëshpëruar e Ramës për të deligjitimuar sulmin më të madh që po i bëhet

Një vend për burra.

March 8, 2016 0

Nga Dritan Hila Që ne jemi shoqëri manieriste, nuk duhet festa e 8 marsit ta provojë. Zotërimin që i bëjnë shoqërisë 364 ditë të vitit, burrat e politikës përpiqen ta kompensojnë një ditë të tij,

E vetmja rrugë e Blushit.

March 7, 2016 0

Nga Dritan Hila Sa ndodhi në sallën e Elbasanit, është vetëm maja e ajsbergut. Ditët më pas nxorrën në pah se mekanizmi i denigrimit të kundërshtarit, qëmtimi në biografinë e tij, aludimi dhe shpifja për

Staraçja i Musolinit dhe shokët e Edit.

March 5, 2016 0

Nga Dritan Hila Ngjarja e Elbasanit, ku Ben Blushi sulmohet edhe fizikisht, janë një rikthim në vitin 1992, kur Berisha lëshonte truprojat e tij për të rrahur kundërshtarët. Vetëm se 24 vjet më vonë, gjithçka

Nuk e ka keq Rama

March 4, 2016 0

Nga Dritan Hila Kush ka memorjen e gjatë, duhet ti mbajë mend artikujt kohës të përkthyera nga gazetat italiane dhe greke. Intelektualët e vendeve fqinje ju kujtonin bashkëkombasve të tyre së vetëm një brez më

Donacioni për shtetin, si formë korrupsioni.

March 2, 2016 0

Nga Dritan Hila Sot, Sajmir Tahiri ka inspektuar punimet që po bëhen në godinën e re të Policisë, Rrugore. Me këtë rast ka përshëndetur donatorët që kanë bërë të mundur rikonstruksionin e saj, pa përmendur

Mos e merrni në qafë Erionin

February 29, 2016 2

Nga Dritan Hila Akuza që e goditi Lulëzim Bashën më fort në zgjedhjet lokale, ishte ajo e qënies dembel. A ishte vërtet dembel Basha? Nëse do ta gjykonim si punëtor krahu, atëhere me hamëndje duhet

Zhgënjimi i një të diele

February 28, 2016 3

Nga Dritan Hila Një ditë përpara, në një takim farsë, kryetari i bashkisë simuloi një takim me shoqërinë civile. Nuk mungonte entuziazmi i shprehur në rrjetet sociale i kryetares së FRESSH-it Joleza Koka, e famshme

Kryetari i Tiranës që përçan Shqipërinë.

February 23, 2016 1

Nga Dritan Hila Në prezantimin e vizionit urbanistik të Tiranës, Erjon Veliaj bëri edhe një provokim me ngjyra segregacioni krahinor: “Vizitorët erdhën në Tiranë, pyetën njerëzit ku është Liqeni, dhe më pas pyetën ku është

Keqardhje.

February 23, 2016 0

Nga Dritan Hila   Sot pashë më kujdes videon e hedhur nga kryeministri për parkun tek liqeni, si do të jetë. Duke lënë mënjanë ngjyrat e ndezura të videos dhe muzikën e zgjedhur nga koha

Kush janë delet e Ramës – Nga Dritan Hila

February 20, 2016 0

Në të njëjtin takim, në Pogradec, ku u shpluhuros Bashkim Fino, foli edhe kryeministri Edi Rama, i cili shprehu besimin në fitoren e rradhës në 2017-ën. “Vitin e ardhshëm shqiptarët do të na japin mbi

Nuk trembet Nishani kështu

February 19, 2016 0

Megjithëse Presidenti i Republikës është brenda afatit të tij ligjor të 7 ditëve për dekretimin e ministrave të rinj, ndihet një lloj nervozizmi brenda maxhorancës. Edi Rama u përpoq ta kalonte me batutën që “Presidenti

1 12 13 14 15