Blendi Klosi dhe sfida 10 milionëshe

June 13, 2018 0

Nga Dritan Hila- Editorial emisioni Arena Pas vitesh të gjata përsëritjeje të slloganit se turizmi është e ardhmja e Shqipërisë, ngjan se edhe klasa drejtuese ka arritur në këtë përfundim. Nuk kemi arsim cilësor, nuk

Turizmi, a jemi gati të sfidojmë fqinjët?

June 6, 2018 0

Nga Dritan Hila- Editorial i emisionit Arena ne Ora News Nga Vlora kryeministri Rama ka shpallur hapjen e sezonit turistik. Bashkë me të edhe synimin për të arritur brenda pesë vjetëve shifrën e 10 milion

Saga Fevziu dhe fillimi i fundit të emisioneve tallava

June 4, 2018 0

Nga Dritan Hila Përfolja për largimin e gazetarit Blendi Fevziu nga televizioni Klan, pavarësisht përpjekjeve të miqve të tij gazetarë për ta paraqitur si eveniment, kaloi pa u vënë re, nga publiku, ashtu sikurse blerja

A e humbëm prapë trenin për Evropë?

May 30, 2018 0

Nga Dritan Hila Demonstrata e së shtunës ishte kulmimi i fushatës së demokratëve kundër ministrit të brendshëm Fatmir Xhafaj. Katër javë më vonë do të merret vendimi nëse vendi ynë do të hapë bisedimet me

Të gjithë duan Baftjarin!

May 27, 2018 0

Nga Dritan Hila   Tkurrja e mitingut të së shtunës të organizuar nga opozita ku PD kishte rolin lider nxori në pah problemet e vjetra dhe të reja të saj. E reja është moskapja e

Çfarë e pret Donald Lu!

May 25, 2018 0

Nga Dritan Hila Një ndër gjërat zbavitëse të Shqipërisë është mendësia prej province që kanë banorët e saj për të interpretuar politikën botërore. E përshkruan Edit Durham në një darkë në Mirditë , kur fshatarët

Kush e ka radhën pas Saimirit?

May 12, 2018 3

Nga Dritan Hila   Kush ka shkuar të vizitojë Akropolin e Athinës, ka parë në këmbët e tij një grup vilash të bardha, dy kate e gjysëm. Janë të gjitha më shumë se një shëmbull

Kush janë dhe pse po ndeshen muslimanët shqiptarë?

April 11, 2018 0

Nga Dritan Hila-Editorial i emisionit Arena Në vitin 1999 gazeta në gjuhën angleze “Turkish Daily Mail” botonte pjesë nga raporti i shtabit të përgjithshëm të ushtrisë turke i cili analizonte një organizatë ende të panjohur

Një shikim përtej tunelit të Kalimashit

March 31, 2018 0

Nga Dritan Hila Përplasja e sotme në tunelin e Kalimashit ka dy anë medaljeje. Njëra anë është politike. Cilido qoftë shkaku i protestës: elementë të PD apo popullsi e thjeshtë, e vërteta është se ndjeshmëria

A po shkohet drejt luftës me Rusinë?

March 29, 2018 0

Nga Dritan Hila Dëbimi i 60 diplomatëve amerikanë nga Rusia, është hapi përshkallëzues i konfliktit të perëndimit me Rusinë. Është një rast pa precedent ky në të shkuarën i cili megjithatë nuk ka ngjallur shqetësim

Nje histori me spiune ruse dhe precedenti Fatos Nano

March 27, 2018 0

Nga Dritan Hila Kur Shqiperia u solidarizua me nderhyrjen e SHBA ne Irak, ambasadoret e akredituar ne Tirane te disa shteteve qe ishin kunder intervenimit, shtruan nje darke gjysem private ku ftuan kryeministrin e kohes,

Emigrimi, pse ikin dhe ku shkojnë shqiptarët?

March 21, 2018 0

Nga Dritan Hila – Editorial, emisioni “Arena” në Ora News Migrimi i popullsisë është një fenomen i hershëm ndër shqiptarë. Ndryshe nga sa mendohet, ai ka traditë para skënderbejane, kur valë të popullsive migratore shqiptare

1 2 3 15