Kuçiotët i kujtojnë Ramës kravatën

April 6, 2018 1

Përshëndetje nipçe Si te kemi a i vrarë? Tamam tamam nip nuk të kemi po meqë një lumë na ndan, na dukesh si joni. Ishim me dy mendje që te shkruanim apo jo se helbete

Ja plani i mosbindjes civile i opozitës

April 4, 2018 0

Në mbledhjen e përbashkët PD dhe LSI janë përcaktuar edhe etapat e përshkallëzimit të protestës dhje mosbindjes civile. Ja diskutimi i tyre Basha: E hapim sot këtë mbledhje për të diskutuar…. Berisha: Shumë mirë Luli,

Rama në Vlorë, e mallëngjejnë vlonjatët

March 30, 2018 0

I dashur nipçe Dje të shkruajtëm dhe mbase nxitohemi që të shkruajmë prapë, se helbete ke punë. Po edhe ne pa punë fare nuk jemi or jo. Ama na ngacmoi një çikë ajo e djeshmja

Nuk mbahen vlonjatët, i shkruajnë Ramës

March 29, 2018 0

I dashur nipçe, Të na falësh se kohët e fundit kemi qënë të zënë me punë duke i vjedhur hashashin njeri tjetrit, ngaqë nuk na le këtë vit të mbillnim, kështuqë u bë krizë. Pastaj,

Rama shpjegon taksen dhe tallet me kuksianët

March 26, 2018 0

Lidhur me zhurmën e fundit mediatike për vendosjen e taksës së rrugës së kombit, dua te bëj sqarimet e mëposhtme: Ka pretendime që shqiptarët e kanë paguar një herë këtë rrugë, prandaj nuk kanë pse

Avokati surprizon ish-drejtorin e CIA-s

March 18, 2018 0

I nderuar zoti Pompeo, së pari iu uroj për detyrën e rëndësishme që keni marrë si shef i Departamentit të Shtetit. Me siguri kur keni qenë në CIA do keni dëgjuar për mua. Nuk e

Pjesë nga ditari i sotëm i Ramës.

March 13, 2018 1

Sot ishim në Elbasan. Shkova një ditë përpara Ditës së Verës se kush i duron katundarët që mbushin rrugët nesër. Lala m’u duk pak i zbehtë. E pyeta mos kishte frikë nga kërcënimet që kishte

Debatet që bëri Rama me aktorët jashtë kamerave

March 12, 2018 0

Rama: Duke parë që keni paqartësi përsa i përket teatrit të ri, kam vendosur të sqarohem vetë me ju. Kini parasysh që kjo është seancë dëgjimore. Domethënë jo që unë t’iu dëgjoj ju por ju

1 2 3 4 14