Mosha e seksit ideal

March 29, 2016 0

Hulumtimi i kryer  online në platformën ‘Happify’, synon zbulimin se në cilën moshë njerëzit arrijnë kulmin e kënaqësisë seksuale. Sipas hulumtimit, mosha 46-vjeçare është ideale për të arritur kulmin e kënaqësisë seksuale. Pjesëtarët e studimit ishin

Biçikleta krijon 76 mijë vende pune çdo vit

March 29, 2016 0

Lëvizja me biçikletë i bën mirë shëndetit dhe mjedisit, por jo vetëm kaq. Sipas të dhënave më të fundit të publikuara nga OBSH (Organizata Botërore e Shëndetësisë), lëvizja me biçikletë kursen koston e transportit. Kërkimi

Këshilla për nënat që punojnë!

March 27, 2016 0

A keni menduar se sa kohë ju duhet nënave për të vënë rregull rreth e rrotull çdo ditë? Padyshim që ato janë në luftë me armikun e tyre të pandashëm, rrëmujën. Ne kemi gjetur një

Ja si të shohësh filxhanin tënd!

March 24, 2016 0

Si fillim, duhet të mësojmë sesi përgatitet kafja e vërtetë dhe çfarë na duhet për ‘parashikimin e së ardhmes’: Nevojitet: filxhan (xhezve) gotë ovale pa dorezë kafe turke Duhet kafe e fortë dhe e sapozier.

Ja si mund ta kthesh ballkonin tënd, në kopsht!

March 19, 2016 0

Nuk ju duhet një shtëpi private për të pasur një kopsht. Edhe një ballkon i vogël mund të shndërrohet në një kopsht të mrekullueshëm, plot lule shumëngjyrëshe që do të bëjë ballkonin tuaj ta kenë

20 kombinime ngjyrash ideale për veshjet tuaja

March 11, 2016 0

Kombinimi i duhur i ngjyrave është çelësi i një imazhi perfekt. Më poshtë, gjeni guidën që do t’ju ndihmojë të krijoni stilin që keni ëndërruar gjithmonë. Rozë Kuqe Mustardë dhe mente Ngjyrat pastel Ngjyrat korale

Alkooli në shtatzëni zvogëlon IQ-në e fëmijës?

March 9, 2016 0

Rezultatet e hulumtimeve të mëhershme për konsumimin e alkoolit gjatë shtatzënisë janë mjaft të pakompletuara. Disa rezultate kanë sugjeruar që konsumimi i moderuar i alkoolit nuk mund ta dëmtojë fëmijën, derisa disa kanë sugjeruar krejt

Ja çfarë mund t’i dhuroni sot gruas tuaj

March 8, 2016 0

Kjo ditë e veçantë për femrat, nuk mund të kalojë pa dhurata, sidomos nga ju burrat. Më poshtë po rendisim disa ide se çfarë mund t’i dhuroni sot, gruas tuaj. Buqetë me lule Ndonëse është

12 gjëra, si garanci suksesi!

March 4, 2016 0

Shumë prej atyre që kanë arritur të gjejnë suksesin profesional pranojnë filozofinë që disa gjëra duhet bëhen qysh në herët mëngjes. Shkenca e mbështet këtë strategji. Por, çfarë duhet të bëjnë sipërmarrësit dhe udhëheqësit kur ata

7 mendimet që po ju pengojnë të arrini suksesin

February 26, 2016 0

Pengesa më e madhe mes jush dhe të qenët në kulm të karrierës suaj, jeni vetë ju. Që prej frikës nga dështimi e deri te mospërpjekja sa duhet, janë një seri faktorësh dhe mendimesh që

1 97 98 99 100 101