Ku do ta kaloni Shën Valentinin?

February 3, 2016 0

Ja hotelet më romantike që ju bëjnë të çmendeni. Në qoftë se ju nuk keni probleme të buxhetin dhe kohën, mund t’i dhuroni dashurisë tuaj një qëndrim në hotelin më romantik të botës: është Bucuti

Vendet turistike më të vizituara të Evropës

February 3, 2016 0

Vitin e kaluar Evropa u vizitua nga 582 milionë turistë. Kontinenti tërheq më shumë se gjysmën e të ardhurave prej turistëve nga mbarë globi. Imazhe nga disa prej pikave kryesore turistike më të vizituara. /DW/

Armiku i baterisë së telefonit

February 3, 2016 0

Rrjeti social Facebook përveçse iu merr shumë kohë, konsumon edhe më shumë baterinë e telefonit celular. Kështu, përdoruesit e Android mund të rrisin jetëgjatësinë e baterisë së tyre deri në 20% vetëm nëse fshijnë aplikacionin

Super Smoothie

February 2, 2016 0

Lëkura jonë gjatë stinës së dimrit duket se gjatë gjithë kohës kërkon ndihmë. I ftohti, thatësia dhe acari i heqin gjallërinë dhe freskinë lëkurës. Për ta ndihmuar t’i rikthehet sërisht shkëlqimi dhe jeta, përgatisni këtë

Të mirat që vijë nga pirja e ujit me mjaltë

January 29, 2016 0

Mjalti është një produkt që përfitohet nga bleta. Shija, cilësia dhe aroma e tij ndtyshon në varësi të ushqimit që ajo konsumon, pra nektarit të luleve dhe bimëve të tjera. Për të dhe vetitë shëruese

Si të mbash larg diabetin

January 22, 2016 0

Ditët e sotme të gjithë jemi bërë më pak aktivë. Rrimë ulur në punë, në makinë dhe në shtëpi, duke lëvizur vetëm për tu zhvendosur nga një karrige në tjetrën. Shumë prej nesh shpenzojmë më

8 punët më stresuese që nuk do të donit t’i bënit

January 21, 2016 0

Të jetosh në këtë kohë nuk është vetëm e bukur e me mundësi të shumta zgjedhjesh. Është edhe stresuese, ku ndikojnë mënyra e jetesës, mënyra e të ushqyerit, puna që bëjmë. Punët kërkojnë përgjegjshmëri dhe

1 94 95 96