Ja si të bëni një selfie të përsosur!

August 8, 2016 0

Të gjithë bëni fotografi selfi, por me siguri i dini rregullat themelore të këtij fotografimi. Koha është që t’ju mësojmë. Fotografitë selfi janë foto më të popullarizuara në rrjetet shoqërore, mirëpo shumica e njerëzve editon

Foto/ E verdha, e preferuara e këtij sezoni

August 7, 2016 0

Veshje, mbathje e aksesorë të ndryshëm me ngjyrë të verdhë, karakterizojnë veshjet e shumë femrave. Ngjyra e verdhë, njëherësh rezulton në mesin e të preferuarave të kësaj sezone. Më poshtë, përmes fotografi po ju sjellim

Ja sa ditë pushim vjetor ju duhen!

August 2, 2016 0

Kohë më parë një hulumtim i bërë ka treguar se sa në të vërtetë kohë u duhet njerëzve që të pushojnë dhe të kthehen në punë të relaksuar nga pushimi vjetor dhe të përgatitur për

Ja pse dukeni më të vjetër në moshë!

July 30, 2016 0

Disa herë duket sikur jemi në garë të çmendur kundër armikut tonë më të madh: kohës. Përnatë vendosim kremra në fytyrë apo serume kundër moshës dhe i lyejmë flokët tanë, sapo duket thinja e parë. 

Ju prezantojmë me ngjyrën e verës!

July 28, 2016 0

Ngjyra që është në modë verë/vjeshtë 2016 është portokallia. Një sfidë e vërtetë për stilistët që e kanë sjellë këtë ngjyrë si protagoniste në sfilatat e tyre, duke guxuar me nuancat nga më të ndezurat

Ja si mund ta luftoni celulitin!

July 28, 2016 0

Është sezoni i ekspozimit të këmbëve. Po ju a jeni gati për provën e pantallonave të shkurtra? Përgatitjet për stinën e hareshme fillojnë me tonifikimin e trupit në përgjithësi dhe të trajtimit të celulitit në

1 91 92 93 94 95 105