Shën Valentin/ Obama, mesazh dashurie për gruan

February 13, 2016 0

Presidenti amerikan Barak Obama, i ftuar në emisionin e Ellen DeGeneres pranoi të bëhej pjesë e një loje në prag të festimit të ditës së Shën Valentinit. Ai regjistroi një mesazh gazmor për gruan e

Më shumë zemra për Shën Valentinin

February 12, 2016 0

Është vetëm një person i cili meriton gjithë dashurinë që keni për të dhënë në këtë Shën Valentin: dhe kjo jeni JU. Mbulohuni në zemra në këtë ditë, nga bluzat me printime zemrash deri tek aksesorët

5 mënyra për t’i dhënë qetësinë shtëpisë suaj

February 8, 2016 0

Kthejeni shtëpinë në hapësirën e fundit qetësuese me këto këshilla të thjeshta dhe mjaft frytdhënse. Nuk keni nevojë për shpenzime të tepruara, as për kohë të çuar dëm, mjafton ndryshimi i disa elemntëve të thjeshtë

Si të përgatisni gurabijet e Dibrës

February 5, 2016 0

Përbërësit: • Sheqer – treçerek gote • Gjalpë i tretur dhe pak vaj – ½ gote • Kos – 1 gotë • Vezë – 2 kokrra • Miell – deri ½ kg (aq sa nevojitet)

Efekti i çokollatës te gratë shtatzëna

February 5, 2016 0

Çokollata mund të sigurojë një shtatzëni me përfitime shëndetësore për çdo grua, pasi ajo ndikon në rritjen e fetusit. Kjo bëhet e ditur nga një studim i publikuar nga gazeta britanike, Daily Mail. Aty thuhet

Si të mbani pastër gojën

February 4, 2016 0

Higjena e varfër orale nuk është vetëm një shqetësim për ata që ju rrethojnë, por edhe për vetë shëndetin tuaj. Përveç erës së keqe të gojës, mungesa e higjenës sjell edhe dëmtim të dhëmbëve e

Ku do ta kaloni Shën Valentinin?

February 3, 2016 0

Ja hotelet më romantike që ju bëjnë të çmendeni. Në qoftë se ju nuk keni probleme të buxhetin dhe kohën, mund t’i dhuroni dashurisë tuaj një qëndrim në hotelin më romantik të botës: është Bucuti

Vendet turistike më të vizituara të Evropës

February 3, 2016 0

Vitin e kaluar Evropa u vizitua nga 582 milionë turistë. Kontinenti tërheq më shumë se gjysmën e të ardhurave prej turistëve nga mbarë globi. Imazhe nga disa prej pikave kryesore turistike më të vizituara. /DW/

Armiku i baterisë së telefonit

February 3, 2016 0

Rrjeti social Facebook përveçse iu merr shumë kohë, konsumon edhe më shumë baterinë e telefonit celular. Kështu, përdoruesit e Android mund të rrisin jetëgjatësinë e baterisë së tyre deri në 20% vetëm nëse fshijnë aplikacionin

Super Smoothie

February 2, 2016 0

Lëkura jonë gjatë stinës së dimrit duket se gjatë gjithë kohës kërkon ndihmë. I ftohti, thatësia dhe acari i heqin gjallërinë dhe freskinë lëkurës. Për ta ndihmuar t’i rikthehet sërisht shkëlqimi dhe jeta, përgatisni këtë

Të mirat që vijë nga pirja e ujit me mjaltë

January 29, 2016 0

Mjalti është një produkt që përfitohet nga bleta. Shija, cilësia dhe aroma e tij ndtyshon në varësi të ushqimit që ajo konsumon, pra nektarit të luleve dhe bimëve të tjera. Për të dhe vetitë shëruese

Si të mbash larg diabetin

January 22, 2016 0

Ditët e sotme të gjithë jemi bërë më pak aktivë. Rrimë ulur në punë, në makinë dhe në shtëpi, duke lëvizur vetëm për tu zhvendosur nga një karrige në tjetrën. Shumë prej nesh shpenzojmë më

1 107 108 109 110